poniedziałek, 27 maja, 2024
spot_imgspot_img

WAŻNE! Termin składania wniosków o pomoc klęskową został wydłużony. Do kiedy?

spot_img

Rolnicy, którzy martwili się czy zdążą złożyć wniosek o pomoc klęskową mogą na razie odetchnąć z ulgą. Minister rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk poinformował, że termin składania wniosków o pomoc dla rodzin, którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z wystąpieniem w 2022 r. szkód w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych zostanie wydłużony. Do kiedy?

Susza objęła całą Polskę!
zdj:archiwum AP

Termin składania wniosków o pomoc klęskową został wydłużony o 8 dni

Pierwotnie do 15 listopada rolnicy mogli składać wnioski o tzw. jednorazową pomoc klęskową. Do wniosku należy dołączyć protokół szacowania strat w wyniku wystąpienia suszy, o który rolnicy musieli wnioskować przez Aplikację Suszową. Niestety, kolejny już raz rządowa aplikacja szwankowała uniemożliwiając dalsze podjęcie kroków.

Do 23 listopada br. rolnicy, którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z wystąpieniem w 2022 r. szkód w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych. Pomoc dotyczyć będzie oczywiście  rolników, którzy uzyskują przychody z produkcji rolnej.

Dokumenty można złożyć bezpośrednio w placówce Agencji, a także nadać w placówce pocztowej bądź za pośrednictwem platformy ePUAP. O dochowaniu terminu decyduje data wpływu dokumentów do ARiMR. Szczegółowe informacje nt. naboru można znaleźć na stronie Agencji OTWÓRZ.

Pytanie tylko czy tym razem, strona będzie działać jak powinna…

CZYTAJ TEŻ: Problemy z aplikacją suszową, a czasu coraz mniej! Czy rolnicy zdążą złożyć wnioski o pomoc?

źródło:MRIRW

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jolanta
Jolanta
1 rok temu

Wniosek o pomoc – termin ponownie wydłużony
A CO Z OSZACOWANIEM SUSZY ??
Z uwagi na BRAK MOŻLIWOŚCI złożenia wniosku o oszacowanie JAK MOGĘ ZŁOŻYĆ WNIOSEK O POMOC ???

Angelika
Angelika
1 rok temu

Co z tego że przedłużone jeśli nie mogę zdobyć protokołu strat bo kampania zamknięta 31 października niech uruchomią żeby ludzie mogli zdobyć protokół dopiero przedłużać tak to niech sobie w nos wsadza te przedłużenia

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

2
0
Would love your thoughts, please comment.x