sobota, 13 lipca, 2024
spot_img

Problemy z aplikacją suszową, a czasu coraz mniej! Czy rolnicy zdążą złożyć wnioski o pomoc?

spot_img

Tylko do 15 listopada można składać wnioski o tzw. jednorazową pomoc klęskową. Do wniosku należy dołączyć protokół szacowania strat w wyniku wystąpienia suszy, o który rolnicy musieli wnioskować przez Aplikację Suszową. Niestety, kolejny już raz rządowa aplikacja szwankuje, co zgłaszają naszej redakcji rolnicy.

Zaniżone progi strat spowodowanych suszą

Problemów ze złożeniem wniosku i uzyskania protokołu szacowania strat jest sporo. Rolnicy którym udało się w terminie wypełnić wniosek o oszacowanie szkód spowodowanych suszą za pośrednictwem aplikacji suszowej zgłaszają niedoszacowanie strat. W znacznej większości przypadków rolnicy otrzymują komunikat: Szkody w Twoim gospodarstwie nie przekroczyły 30% średniej rocznej produkcji rolnej, co powoduje, że są oni wliczani w niższy próg pomocowy. Zaskakujący jest fakt, że nawet w przypadku upraw jarych, straty wyliczone przez aplikację rzadko kiedy przekraczają wspomniany próg.

CZYTAJ TEŻ: Pomoc klęskowa. Gdzie znaleźć protokół szacowania szkód w uprawach rolnych 2022?

Problem z zalogowaniem i pobraniem protokołu

Niedoszacowanie strat to nie jedyny problem. Rolnicy zgłaszają nam trudności w samym zalogowaniu się do aplikacji suszowej. Rządowe serwery, do których logowania niezbędny jest Profil Zaufany są przeciążone, co powoduje że strona jest niedostępna dla użytkowników. Przy słabszym łączu internetowym, który z resztą często występuje właśnie na terenach wiejskich, generowanie pliku PDF z kalkulacją i raportem o szacowaniu trwa bardzo długo, lub jest niemożliwe, a aplikacja zwraca komunikat o błędzie generowania dokumentu.

Powyższe dokumenty są potrzebne do złożenia wniosku o przyznanie pomocy finansowej w zakresie wsparcia rodzin, którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z wystąpieniem w gospodarstwie rolnym w 2022 r. szkód spowodowanych niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi, czyli tzw. pomocy klęskowej. Wnioski o przyznanie pomocy należy złożyć do 15 listopada w powiatowym biurze ARiMR właściwym dla miejsca zamieszkania. Czasu jest zatem niewiele, a problemy w prawidłowym funkcjonowaniu aplikacji dodatkowo utrudniają całą procedurę.

KRIR apeluje o wydłużenie terminu składania wniosków

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych ponownie zwrócił się do Pana Premiera w sprawie problemu z prawidłowym funkcjonowaniem aplikacji, który uniemożliwia złożenie wniosku o szacowanie szkód powstałych w wyniku suszy.

W aplikacji występuje ograniczenie funkcjonalności, szczególnie w godzinach między 8:00 a 15:00 co wynika z faktu, że w tym czasie funkcjonuje zdecydowanie większość placówek doradczych, wspomagających rolników w poprawnym  wypełnieniu wniosku. Okres intensywnych prac polowych, związane z dotrzymaniem terminów agrotechnicznych, brak możliwości „zaciągnięcia” danych z ARiMR z powodu prac technicznych (takie komunikaty pojawiły się zwłaszcza w ostatnich dniach) – uniemożliwiają złożenie wniosku w wyznaczonym terminie. Mimo, że od tygodnia sytuacja nieco się poprawiła, to jednak nie na tyle aby wszyscy rolnicy, a zwłaszcza posiadający zwierzęta mogli poprawnie złożyć wniosek.

Ważne jest, aby rolnicy mieli więcej czasu na złożenie wniosku. W związku z tym poprosiliśmy o  wydłużenie terminu na złożenie wniosku co najmniej o 14 dni. – Czytamy w oficjalnym komunikacie KRIR

Zarząd KRIR apeluje również o wydłużenie terminu składania wniosków o pomoc finansową dla gospodarstw, którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z wystąpieniem w gospodarstwie rolnym w 2022 r. szkód spowodowanych niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi z 15 do co najmniej 30 listopada. Jak podkreśla KRIR, jest to okres intensywnych prac polowych, takich jak orka zimowa, wapnowanie, siew. Ponownie Zarząd wnioskuje również o niewykluczanie objętą pomocą gospodarstw prowadzonych przez samotnych rolników, o czym pisaliśmy już wcześniej.

CZYTAJ TEŻ: Pomoc suszowa nie dla samotnego rolnika? Skończyły się pieniądze

Zdaniem Krajowej Rady Izb Rolniczych ułatwieniem dla rolników w składaniu wniosków o szacowanie strat suszowych byłoby stworzenie takiej możliwości za pomocą e-Wniosku, czyli platformy z której korzysta się podczas składania wniosków o płatności obszarowe.

Byłoby łatwiejsze dla rolników, gdyby była możliwość składania wniosków o szacowanie strat suszowych nie za pomocą „profilu zaufanego” a za pomocą e-wniosku, podobnie jak np. wnioski obszarowe. Profil zaufany jest narzędziem wykorzystującym dane wrażliwie i stanowi szczególne utrudnienie dla rolników, którzy profilu zaufanego nie posiadają.

Rolnicy oczekują na pilną decyzję Premiera w sprawie wydłużenia terminu składania wniosków o szacowanie szkód powstałych w wyniku suszy. – czytamy pod koniec komunikatu KRIR

Bernadetta Ryńska
Bernadetta Ryńska
Rolnik z pasji i wykształcenia, doświadczenie czerpie prowadząc rodzinne gospodarstwo. Zainteresowania: hodowla roślin, nasiennictwo, innowacje w rolnictwie.

Napisz komentarz

4 5 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
175 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marta
Marta
1 rok temu

Nawet przy bardzo dobrych łączach nie można wygenerować plików pdf. Ile to juz lat jest aplikacja w użyciu. Cały czas problemy nic więcej. Nie wiem kto za wziął kasę ale powinien ją oddać za g……no. I jeszcze jaśnie pan mnister rolnictwa nie widzi problemu. Złodzieje z PIS-u

adam adamek
adam adamek
1 rok temu
Reply to  Marta

aplikacja działa od 2020czyli ile to juz lat 3 lata aplikcja została uruchomiona jeżeli sie nie myle 17 sierpinia więc było ponad 2.5 miesiąca na złożnie wniosku w aplikacji a tarez wszyscy przypomnieli sobie o suszy

Mart
Mart
1 rok temu
Reply to  adam adamek

Aplikacja nie działa. Nie ważne że na złożenie wniosku było 2.5 miesiąca skoro nie ma możliwości nawet zalogowania się, nie wspomnę już nawet o ciągłym wywalaniu aplikacji podczas wypełniania wniosku. Ktoś wziął za tą „wspaniałą aplikację” sporą kasę więc niech to naprawi.

Dorota
Dorota
1 rok temu
Reply to  Mart

Serwery przeciążone w godzinach 8-15, a co z serwerami o 3:30 w nocy, też są przeciążone – bardzo śmieszne????

Radosław
Radosław
1 rok temu
Reply to  Dorota

Ja używam w środku nocy i…nie działa. raportu nie generuje, a jak już wygeneruje to plik waży 10kB i nie da się go otworzyć!!!. Szacunek mocno zaniżony. Raport wysłany na adres mailowy do rządu.

Weronika
Weronika
1 rok temu
Reply to  Radosław

Ja kilka razy próbowałam się zalogować i za każdym razem jest serwis chwilowo niedostępny. Niestety nie ma możliwości nawet pobrania PDF

Agnieszka
Agnieszka
1 rok temu
Reply to  Radosław

Witam, mam taką samą sytyacje jak Pan. Udalo się Panu jakoś te pliki pobrać? Bo u mnie to sami plik waży nie cale 10kB i nie da się otworzyć

Grzegorz
Grzegorz
1 rok temu
Reply to  Agnieszka

Można podejrzeć ten plik 10kB – w środku jest tekst, że strona przeciążona i nie udało się pobrać, więc plik do kosza.

Marta
Marta
1 rok temu
Reply to  adam adamek

Były z nią problemy już we wrześniu. Kiedy pierwszy raz próbowałam złożyć wniosek o szacowanie. Więc proszę nie pisać tych bzdur że ktoś sobie teraz przypomniał. Aplikacja jest do kitu i ktoś powinien za to odpowiedzieć. I tyle w temacie. Siedzą w tej Warszawie i nic nie robią.

Katarzyna
Katarzyna
1 rok temu
Reply to  adam adamek

wypełnienie wniosku było możliwe ale wysyłka juz nie , tak mądrzy to wymyślili. trzeba było czekac ok 3 tyg na właczenie funkcji wysyłki. A teraz od tygodnia nie działa aplikacja. I nie ma znaczenia tu ani łacze ani obciazenie, rolnicy loguja sie w srodku nocy i to samo. Jestem doradcą i mam kontakt z wieloma osobami. NIKT nie pobrał protokołu od tygodnia!

Jagoda
Jagoda
1 rok temu
Reply to  Katarzyna

Otóż to. A nawet jeżeli ktoś pobrał protokół to nie jest w stanie go otworzyć. Tak jest w moim przypadku. Za setnym razem udało mi się zalogować na stronę aplikacji i pobrałam protokół. Tylko tyle że nie mogę go otworzyć i tym samym dołączyć do wniosku

obraz_2022-11-04_174514544.png
Justyna
Justyna
1 rok temu
Reply to  Jagoda

Mam identyczny problem, plików nie da się otworzyć, jak już uda się je pobrać.

Ewa
Ewa
1 rok temu
Reply to  Jagoda

Dokładnie od tygodnia próbuje pobrać protokół i jak w końcu się udało to nie mogę go otworzyć…

dfgh
dfgh
1 rok temu
Reply to  Ewa

pliku nie da sie odtworzyc bo w srodku pliku nie ma pdf tylko jest html z informacja Serwis aplikacje.gov.pl jest chwilowo niedostępny.
Trwają prace nad jego przywróceniem.
Zapraszamy ponownie później.

Henryk
Henryk
1 rok temu
Reply to  Jagoda

Mam dokładnie ten sam problem. Czy udało się Pani już coś z tym zrobić?

Jagoda
Jagoda
1 rok temu
Reply to  Henryk

Nadal nic. Cały czas próbuje pobrać i za każdym razem dokumentu nie da się otworzyć. Jeżeli komuś się uda to proszę o informację. Chętnie dowiem się co trzeba zrobić

Solidariusz
Solidariusz
1 rok temu
Reply to  Jagoda

akurat skorzystałem z okazji że mam wolny dzien i od rana próbuje pobrac kalkulacje – efekty jak w komentarzach u innych (blad generatora lub plik uszkodzony). Pomagam tez jednej osobie i tam od strzała pobiera poprawna kalkulacje (zestawienie upraw juz nie) . Napisalem maila na susza@..cos tam cos tam – zobaczymy co odpisza, czas jest do 15 wiec narazie bez sraczki.

Paulina
Paulina
1 rok temu
Reply to  Solidariusz

Na ten e-mail od poniedziałku 31 paź. wysłałam już kilkanaście e-maili i ani jednej odp.

Krzysztof
Krzysztof
1 rok temu
Reply to  Jagoda

Da się otworzyć zmieniając w nazwie z pdf na doc tylko że po otwarciu jest strona pokazująca awarię.

Adrian10250
Adrian10250
1 rok temu
Reply to  Katarzyna

Mi udalo sie pobrac 1 listopada od 6.00 do 8.10. 3 protokoly suszowe i po 8.10 aplikacjia stanela niby pisze plik pobrany wchodze a tu za maly format PDF

Marta
Marta
1 rok temu
Reply to  adam adamek

Odpowiadając panu. Wniosek o szacowanie suszy próbowałam już złożyć na początku września. I już wtedy były provblemy z pobieraniem kalkulacji. A pisanie takich bzdetów że wszyscy się teraz obudzili – śmieszne. To dziadostwo nigdy dobrze nie działało. Odkąd zostało uruchomione.

Katarzyna
Katarzyna
1 rok temu
Reply to  adam adamek

Przecież mało kto wiedział ze mozna składać wnioski. Wszędzie cisza, żeby przypadkiem nie złożono ich za dużo . Więcej wniosków mniej pieniążków.

Olga
Olga
1 rok temu
Reply to  adam adamek

A kto wiedział o tym, bo np w naszym rejonie nikt 🤣 tak o tym głośno mówili, że dowiedzieliśmy się około 10 października, ale widzę, że Pan wie wszystko doskonale 😁

Paulia
Paulia
1 rok temu
Reply to  Olga

Moi Rodzice złożyli wniosek 24.10 … wcześniej tego nie zrobili…. ponieważ nikt z osób mających tę wiedzę, nie raczył się nią podzielić z „szerszą publicznością”. Teraz pojawia się problem przy próbie pobrania dokumentów. Pojawia się komunikat, że zostaną one wysłane na maila, ale tak się oczywiście nie dzieje … Piszę maila na adres:susza@…. i nadal nic… Dzwonię na infolinię … głuchy telefon i melodyjka przez kilkanaście minut…. Człowieka krew zalewa, bo chce pomóc bliskim, którzy nie zawsze umieją odnaleźć się w kwestiach związanych z alikacjami, profilem zaufanym. Nie może tego jednak zrobić, ponieważ aplikacja, która miała usprawnić proces składania dokumentów nie działa… Znikąd pomocy i każdy umywa ręce …

Monika
Monika
1 rok temu
Reply to  adam adamek

A czy rolnicy są informowani, ja dowiedziałam się od kolegi który ma znajomą w arimr. Na stronie gminy informacja była w październiku. Wniosek złożyłam 2 tygodnie temu i nie mogę pobrać protokołu, nawet o 2 w nocy nie działa.

zyga
zyga
1 rok temu
Reply to  adam adamek

mogę składać kiedy chcę i ma to działać adampolu

Grzegorz
Grzegorz
1 rok temu
Reply to  adam adamek

Bo tak to było nagłośnione że rolnicy dopiero w ostatniej chwili się o tym dowiedzieli
Pierwsi wiedzieli ci co są blisko z pracownikami ARiMR i oczywiście nikt z nich nikomu nie powiedział bo po co ktoś ma dostać kasę taka sama sytuacja jak z ogórkami z bakterią ecoli

waldemar
1 rok temu
Reply to  Marta

ci co mieli naprawde straty pytali juz w lipcu o odszkodowanie i wypełniki wniosek w sierpniu, teraz to takie ciotki łażą , które nawt pola nie widzą przez rok, i wielki lament, naciągaczer i tyle

Mart
Mart
1 rok temu
Reply to  waldemar

Trochę kultury człowieku i nie mierz innych swoją miarą! Wniosek wypełniłam w sierpniu i do tej pory protokołu pobrać nie mogę. Ta „aplikacja” to badziewie.

Dariusz
Dariusz
1 rok temu
Reply to  waldemar

Jesteś z grona tych którzy latami żerują na takich przychodach, przestań wypisywać głupoty na forum oczerniając ludzi. Każdy ma prawo składać w dowolnym określonym ramami terminie. Mądrala z IT się znakazł. Może chcesz spotkać się osobiście i wymienić na ten temat zdania to chętnie Ci podam namiary do mojego biura. Aplikacja nie działa i jest problem dla osób które dawno złożyły wnioski i mają problem z zalogowaniem w celu pobrania niezbędnych dokumentów.

LUKASZ
LUKASZ
1 rok temu
Reply to  waldemar

Waldemar brednie wypisujesz w sierpniu pytałem w gminie o to czy gmina jest ujęta suszą przez JUNG i odpowiedz padła ,, gmina Złota” nie jest obięta suszą ! Tylko szkopuł w tym że urzędnicy i ich rodziny złożyły jako pierwsze protokoły reszta mieszkańców pocztą pantoflową się dowiedziała przy dobrym nazwijmy szczęściu a ilu nie wie to dopiero się może wyda jak z ,,aferą ogórkową”!

Sylwester
Sylwester
1 rok temu
Reply to  waldemar

Wydaje mi się, ze większość to miała co robić w polu a pan siedział pierdział w stołek przed kompem i czekał na darmoche. Pewnie pisior

Elżbieta
Elżbieta
1 rok temu
Reply to  Marta

Ja miałam również problem ze złożeniem wniosku suszowego. Próbowałam kilkadziesiąt razy. Udało się jakiś cudem po kilku dniach. Teraz nie mogę poprać wygenerowanych plików cały czas błąd. Czas na złożenie wniosku do ARiMR upływa 15/11/2022. Dzisiaj mamy 04/11/2022. Nr tel 22 623 17 21 i 22 623 23 78 do pomocy przy wnioskach – albo nikt nie odbiera albo zajęte. dzwonie już od 27/10/2022. Nie udało się połączyć. Po co ta pomoc skoro nic nie działa każdy umywa ręce i robi e z ludzi durni.

Danuta
Danuta
1 rok temu
Reply to  Elżbieta

Ja też dzwoniłam pod te dwa nr przez cały dzien i w końcu odebrała Pani która powiedziała z uśmiechem na twarzy że nic nie mogą zrobić i żeby próbować i próbować… Co to za pomoc. Czy tych plików PDF których nie idzie pobrać nie mogliby przesłać elektronicznie np mailowo lub prosto do ARiMR. obyłoby się takich nerwowych sytuacji. Bo jak widać ludzie nawet w nocy próbują i nic..

Monika
Monika
1 rok temu
Reply to  Elżbieta

Ja dodzwonilam się do Arimr odpowiedź że to nie oni to obsługują, że to Urzad Wojewódzki. Zadzwoniłam do Urzędu Wojewódzkiego odpowiedzieli że wiedzą o problemie ale to nie ich aplikacja, twórcy aplikacji ją naprawiają. Pytałam o innej możliwości odebrania protokołu, odpowiedź- nie przewidziano.

Michał
Michał
1 rok temu
Reply to  Marta

Jakbyście byli ciekawi co jest w tych pdf-ach to nic ciekawego.

appgovxD.png
luke
luke
1 rok temu
Reply to  Michał

tak to wygląda

Zrzut ekranu 2022-11-06 16.19.25.png
Beta
Beta
1 rok temu

Może chodzi o to aby obiecać pieniądze a później stworzyć system, który będzie się wieszał i nikt nie skompletuje potrzebnych dokumentów do odszkodowania.

adam adamek
adam adamek
1 rok temu
Reply to  Beta

jak mi wiadomo do pażdziernika wnioski złożyło 24 tys rolników którzy mieli wyliczone straty w przypadku zagrozenia suszą rusz troche mózgownicą

Doradca rolny
Doradca rolny
1 rok temu
Reply to  adam adamek

System musi być w stanie przyjać jednorazowo 1,200tys do 1,350 tys wniosków w pare dni a nie sukcesywnie. Tyle jest nadanych nr gospodarstw i tyle musi uciagnąć. Informatycy dali plame od kilku lat . Nię rozumiesz tego to sie nie wypowiadaj,.

Marta
Marta
1 rok temu
Reply to  adam adamek

Widać chłopie że ty z PIS-u jesteś. Myslenie u ciebie żadne!

Olga
Olga
1 rok temu
Reply to  Marta

Noo dokładnie to samo pomyślałam 🤣🤣🤣

Łucja
Łucja
1 rok temu

Próbuję od 3 dni pobrać wydruk protokołu oszacowania szkód i nic. Ciągle błąd lub plik jest uszkodzony. Dzwoniłam wszędzie, ale każdy umywa ręce, że nic na to nie poradzą a Pani w arimr powiedziała, że bez tego pliku wniosek jest niekompletny i tak nie otrzymam pomocy. Zrobione jest to tak, żeby jak najmniej osób skorzystało z tej pseudopomocy. Widziałam co jest na polu i ile zebraliśmy, a co mi wykazała kalkulacja szkód. Śmiech na sali. Złodzieje !!!!

adam adamek
adam adamek
1 rok temu
Reply to  Łucja

co za bzdury piszesz jezeli nie możesz pobrac kalkulacji l protokołu to skąd wiesz jakie masz procent strat nie ośmieszaj sie i nie wprowadzaj zamętu wsród innych rolników gdzie byłaś od sierpnia i dlaczego o suszy przypomniałaś sobie w listopadzie ogarnij się fałsz wychodzi w twoim poście bobranie teraz tych załączników jest chwilowo utrudnione ze wzgledu na znaczne obciązenie ze wzgledu znaczna ilośc wniosków w bardzo krótkim czasie

ignac
ignac
1 rok temu
Reply to  adam adamek

Jeżeli nie uruchomią aplikacji i nie będzie można pobrać protokołu suszowego to jest ściema. Już samo to że ojciec czy matka samotna nie może złożyć wniosku to daje do myślenia Tylko jednemu staremu kawalerowi w Polsce się wszystko należy.

Karol
Karol
1 rok temu
Reply to  adam adamek

Czy Ty człowieku masz trochę kultury osobistej? W każdej odpowiedzi obrażasz komentatora. Trochę to nie na miejscu.

Zdzisław
Zdzisław
1 rok temu
Reply to  adam adamek

Sam komunikat że szkody nie przekroczyły 30% mówi wiele, nie trzeba protokołu.

Iwona
Iwona
1 rok temu
Reply to  adam adamek

Czy plik można pobrać tylko raz ?

Łucja
Łucja
1 rok temu
Reply to  Iwona

Jeżeli ma Pani dostęp to plik można wygenerować kilka razy, nie ma z tym problemu.

adam adamek
adam adamek
1 rok temu
Reply to  Iwona

Dzień dobry pliki kalkulacji i protokołu mozna pobierać wielokrotnie tak przynajmniej było do tej pory sam zapisałem na kom.. ale pobierałem ponownie wiec powinna być i teraz tak możliwośc

Kris
Kris
1 rok temu
Reply to  Iwona

Kilka razy

Adrian10250
Adrian10250
1 rok temu
Reply to  Iwona

Mozna kilka razy pobrac ja u siebie pobralem 4 razy 3 razy na telèfon i raz na laptopa udalo mi sie to zrobic 1listopada od 6.00 do 8.10 pozniej aplikacjia stanela

Dorota
Dorota
1 rok temu
Reply to  adam adamek

Problem dotyczy wygenerowania dokumentu, informacja dotycząca %szkód jest widoczna przed wygenerowaniem dokumentu w PDF

adam adamek
adam adamek
1 rok temu
Reply to  Dorota

w systemie widzi Pani czy aplikacja wyliczyła poniżej czy powyżej 30% po pobraniu protokołu ma Pani dokładne dane

Dorota
Dorota
1 rok temu
Reply to  adam adamek

O tym właśnie wcześniej pisałam. Nie można pobrać protokołu w PDF.

Łucja
Łucja
1 rok temu
Reply to  adam adamek

jak nie wiesz jak jest to wogóle się nie wypowiadaj, chyba na oczy nie widziałeś tej aplikacji i nie do końca wiesz na czym to polega. Nie piszę o kalkulacji, którą mogę pobrać i która zresztą była dostępna na moim profilu dopiero od 01.11.2022, tylko o protokole. Trzeba nauczyć się czytać ze zrozumieniem. A gdzie byłam od sierpnia to tylko moja sprawa i nic ci do tego. I nie pisz mi tu o fałszu bo chyba bardzo dobrze znasz to z autopsji a tak łatwo oceniasz innych.

adam adamek
adam adamek
1 rok temu
Reply to  Łucja

Jezeli kogoś dotkneła moja opinia to nie było to moją intencja wielokrotnie korzystałem z aplikacji a wniosek wysłałem w sierpniu o oszacowanie dziwi mnie tylko takie podejscie wiemy że pewne rejony były narażone większą skalą suszy niż inne to rolnik powinien być dowiadywac sie dzie zgłosić tak szkode a nie przypomniał sowbie o suszy w listopaadzie a jak komisja może ocenic straty w przypadku zbioru plonu w takim przypadku jest 0% brak rośliny uprawnej na polu jak zawieracie ubezpieczenie upraw to czas na zgłoszenie powinien być jak naj krótszy tak poinstrułowno mnie podczas podpisywania polisy Nie twierdze że system jest idealny, ale wiem że gdyby rząd nie przeznaczył na pomoc rolikom za susze to nieznaczna ilośc rolników miała by oszacowane szkody w rolnictwie nie mozna być spiochem i tego nie rozumiem

kate
kate
1 rok temu
Reply to  adam adamek

Pana opinia i mądrości nijak mają się do rzeczywistości. Jest termin na złożenie wniosku ustalony i system powinien działać tak jak należy niezależnie od tego czy składam w sierpniu czy w listopadzie.

Wioleta
Wioleta
1 rok temu
Reply to  adam adamek

Racja wnioski można było składać od sierpnia ale protokoły dopiero do wygenerowania są po 1 listopada.

adam adamek
adam adamek
1 rok temu
Reply to  Wioleta

NIE protokół otrzymałem początkiem września

wojack
wojack
1 rok temu
Reply to  adam adamek

Wniosek złożyłem 10 października ,zalogowałem się 31 października by pobrać protokół ,komunikat był ,że protokół dostępny od 1.11.2022 do pobrania ,od 1 listopada nie idzie się zalogować ,panie specjalisto

adam adamek
adam adamek
1 rok temu
Reply to  wojack

aktualna informacja panie spiochu z minrol czasowo zablokowano pobieranie kalkulacji czy protokołu wiec moge cie zapewnić zę jzeli złożyłeś wniosek o oszacowanie w terminie masz gwarancje że taki protokół bedziesz mógł pobrać

Katarzyna
Katarzyna
1 rok temu
Reply to  adam adamek

jesli rolnicy nastawiaja budziki na 2- 3 w nocy to gdzie tu mowa o obciazeniu???? Nie działa o żadnej porze bo jest gówniana!

adam adamek
adam adamek
1 rok temu
Reply to  Katarzyna

nie moge tego potwierdzić obecnie aplikacja szacowania za 2022 jest zamknięta

Przemek
Przemek
1 rok temu
Reply to  Katarzyna

Może wszyscy rolnicy logują się o 2:00 i dlatego wtedy są problemy. Ja już się chyba pogodziłem z tym, że nie pobiorę tego protokołu.

ala
ala
1 rok temu
Reply to  adam adamek

pliku nie można wygenerować bo wyskakuje błąd. a procent jest pisany wyżej to każdy widzi więc sam nie wiesz co piszesz

adam adamek
adam adamek
1 rok temu
Reply to  ala

czyli jaki masz procent ????????????????????

Adrian10250
Adrian10250
1 rok temu
Reply to  adam adamek

Pewnie chodzi mu ze ma ponizej 30%

Monika
Monika
1 rok temu
Reply to  ala

Ja mam wniosek zaakceptowany i nie mam informacji o procencie. Czy to znaczy że jest taki jaki sama wpisalam?

Adrian10250
Adrian10250
1 rok temu
Reply to  Monika

Nie jeszcze nie obliczyli twojego wniosku czekaj dalej

Lelos
Lelos
1 rok temu
Reply to  adam adamek

Ile zapłacili ci PiSowcy za te brednie które tu wypisujesz ???

Łukasz
Łukasz
1 rok temu
Reply to  Łucja

Plik pobiera się z aplikacji https://aplikacje.gov.pl/app/susza. Bo nie mogę znalesc

Frank
Frank
1 rok temu
Reply to  Łucja

Złodzieje, a kto ci coś ukradł? Raczej ktoś chce ci pomóc więc trochę cierpliwości.

Łucja
Łucja
1 rok temu
Reply to  Frank

Nie, nikt mi nic nie ukradł. Chodzi tylko o to, że samotny rolnik nie dostanie pomocy finansowej, bo jego pola susza nie objęła. W czym jest lepsze pole sąsiada, który ma żonę??? W czym są lepsze krowy sąsiada, a swoim nie będzie miał co do koryta włożyć? w niczym, ale ten pan czy ta pani nie dostanie bo jesteś samotny.Czy temu samotnemu rolnikowi, który sam zasuwa na to żeby mieć nic się nie należy? Bo co, jest za bogaty bo sam??? o takim złodziejstwie piszę!!!

adam adamek
adam adamek
1 rok temu
Reply to  Frank

chcą dać i jeszcze maja coś do gadana trochę pokory i cierpliwości

piotr
piotr
1 rok temu

Nie jest prawdą że tylko przy słabych łączach nie można wygenerować plików pdf z kalkulacją!! Wydłużenie terminu nic nie da jeżeli problemy z aplikacja nie będą rozwiązane. Wątpliwe jest również że przyczyną problemów jest przeciążenie. Próbowałem w nocnych godzinach oraz rano przed 6 i to samo.

adam adamek
adam adamek
1 rok temu
Reply to  piotr

obecnie szacowanie jest zakończone a załączniki są chwilowo zablokowane chodzi o możliwości pobrania załączników

Ania
Ania
1 rok temu
Reply to  adam adamek

a czy wiadomo kiedy będzie można pobierać kalkulacje? generuje plik pdf, pobiera, ale jest pusty albo uszkodzony i nie otwiera.

adam adamek
adam adamek
1 rok temu
Reply to  Ania

myślę że administratorowi aplikacji zalezy jak najszybszym możliwości pobierania tych załaczników wszak sa one niezbedne jako złączniki do wniosku kiedy składałaś wniosek o wyliczenie podejżewam że w ostatnich dniach pażdziernika musisz to sprawdać lub może pojawi sie komunikat ze strony oeratora

Jagoda
Jagoda
1 rok temu
Reply to  Ania

dokładnie, mam to samo

ignac
ignac
1 rok temu

Jeżeli nie uruchomią aplikacji i nie będzie można pobrać protokołu suszowego to na pewno jest ściema. Już samo to że ojciec czy matka samotna nie może złożyć wniosku to daje do myślenia Tylko jednemu staremu kawalerowi w Polsce się wszystko należy.

adam adamek
adam adamek
1 rok temu
Reply to  ignac

też ma suszę ????

Waldemar
Waldemar
1 rok temu

To pomoc dla rządu .Ładnie się sprzeda w telewizji rządowej.

adam adamek
adam adamek
1 rok temu
Reply to  Waldemar

i ładnie będzie wyglądać na koncie

adam adamek
adam adamek
1 rok temu
Reply to  adam adamek

co rząd obecnie uprawia

Karol
Karol
1 rok temu
Reply to  adam adamek

Na koncie ministerstwa 😉

Ewa
Ewa
1 rok temu

Od trzech dni próbuję logować się by wydrukować wniosek, kiedy to już się udaje to generowany plik pdf komunikuje błąd. Pisałam i dzwoniłam wszędzie gdzie to możliwe, zgłaszałam problem do COI. Jak to możliwe, że nie można wygenerować pliku … to zdecydowanie aplikacja dla cierpliwych

Marianna
Marianna
1 rok temu
Reply to  Ewa

Pamiętam jak zgłaszałem kiedyś problem związany z ePuap do COI. Odpowiedzieli po 5 miesiącach pytając o szczegóły problemu.

Ewa
Ewa
1 rok temu
Reply to  Marianna

Dzwoniłam do nich przed 16:00, Pani, która odebrała telefon powiedziała, że sprawdzają maile dot aplikacji. W ARIMR też mówią żeby czekać, pozostaje sprawdzać co jakiś czas. Z nowości w tej aplikacji pojawił się komunikat o zakończonej kampanii 2022…

Malwina
Malwina
1 rok temu
Reply to  Ewa

dokładnie my też mamy problem i teraz już pisze zakończenie kompani 2022

Goyaa
Goyaa
1 rok temu
Reply to  Ewa

Jeśli udało się wcześniej wygenerować i otworzyć kalkulacje i raport z aplikacji to ten plik powinien być zapisany w historii przeglądarki(otwórz menu aplikacji->historia->zarządzaj historią->i szukacie protokół albo raport) Nie trzeba wtedy logowania do tej ich aplikacji… Mnie się tak udało i wydrukowałam co trzeba… Powodzenia

Ewa
Ewa
1 rok temu
Reply to  Goyaa

Problem w tym że nie można poprawnie otworzyć pobranego pliku pdf

Ąaaa
Ąaaa
1 rok temu
Reply to  Ewa

Czy ktoś zrobił porządek z tą aplikacją!!!!!!!.Ja się denerwuje, że nie mogę pobrać a co ma zrobić niejeden starszy rolnik. Dość tego.

adam adamek
adam adamek
1 rok temu
Reply to  Ewa

Pani Ewo załaczniki chwilowo nie można ich pobrać taka informacje udzieliło mi ministerstwo ale będą dostepne

waldemar
1 rok temu

wszyscy uczciwi rolnicy złozyli wnioski i otrzymali protokoły w piewrwszym okresie składania wniosków, teraz to dobijaja sie „rolnicy” z podlasia

adam adamek
adam adamek
1 rok temu
Reply to  waldemar

tak jest rolnicy z marszałkowskiej

kate
kate
1 rok temu
Reply to  waldemar

Prawdziwi rolnicy w sierpniu zajmowali się uprawami i przygotowaniem pola. Teraz składaja prawdziwi rolnicy a naciągacze składali w sierpniu.

Monika
Monika
1 rok temu
Reply to  waldemar

Prawdziwi rolnicy byli wtedy na polu.

Elżbieta
Elżbieta
1 rok temu

Ja miałam również problem ze złożeniem wniosku suszowego. Próbowałam kilkadziesiąt razy. Udało się jakiś cudem po kilku dniach. Teraz nie mogę poprać wygenerowanych plików cały czas błąd. Czas na złożenie wniosku do ARiMR upływa 15/11/2022. Dzisiaj mamy 04/11/2022. Nr tel 22 623 17 21 i 22 623 23 78 do pomocy przy wnioskach – albo nikt nie odbiera albo zajęte. dzwonie już od 27/10/2022. Nie udało się połączyć. Po co ta pomoc skoro nic nie działa każdy umywa ręce i robi e z ludzi durni.

Goyaa
Goyaa
1 rok temu

Mam rozwiązanie tego problemu…Jeśli nie możecie się zalogować do aplikacji by pobrać protokół, a wcześniej udało Wam się wygenerować plik (z kalkulacją albo raport) i go zobaczyć(otworzyć), to jest szansa żeby go wydrukować. W historii przeglądarki internetowej, powinny zapisać się te pliki. Nie trzeba wtedy logować się do aplikacji. Mnie się tak udało więc może i Wam się uda. Powodzenia

Mart
Mart
1 rok temu
Reply to  Goyaa

Pliki są uszkodzone i nie można ich otworzyć, a więc i wydrukować…

Karolina
Karolina
1 rok temu

Czy ktoś w ostatnim czasie pobrał poprawnie pliki pdf???

Karolina
Karolina
1 rok temu
Reply to  Karolina

ja wczoraj wieczorem pobralam natomiast jak już chciałam pobrać rodzica to już nie mogłam do dziś jak ściągnę to plik uszkodzony

Grzegorz
Grzegorz
1 rok temu

siedzę nad pobraniem pdf 6godzin i ciągle wyskakują błędy to taka sama ściema jak ze sklepami pgg tylko pisiory mogą złożyć

Sylwia
Sylwia
1 rok temu
Reply to  Grzegorz

Komuś udało się pobrać otwierający się, nieuszkodzony plik?

Ilona
Ilona
1 rok temu
Reply to  Sylwia

Próbuje kilka godzin i cały czas błąd, albo nie chce pobrać….ciekawe kiedy to naprawia ?

Mart
Mart
1 rok temu
Reply to  Sylwia

Każdy plik który w końcu uda się pobrać jest uszkodzony. Po naprawieniu go otwiera się, ale w środku zamiast protokołu jest następujący komunikat: „Serwis aplikacje.gov.pl jest chwilowo niedostępny. Trwają prace nad jego przywróceniem. Zapraszamy ponownie później.aplikacje.gov.pl is currently unavailable. We are working on it. Visit us later”…. jaja sobie z ludzi nadal robią….

Sylwia
Sylwia
1 rok temu
Reply to  Mart

Dokładnie, 5 godzin siedzę. Najpierw wcale nie chciało zalogować a potem problem z wygenerowaniem plików. Zaczynam wątpić czy to się w ogóle uda…

Adam
Adam
1 rok temu

Dlaczego nie można złożyć zmiany do wniosku o szacowanie strat w gospodarstwie rolnym.? KPA gdzie?

adam adamek
adam adamek
1 rok temu
Reply to  Adam

można dopuki wniosek nie jest przetworzony czyli nie wyliczono % strat natomiast inne jest problem dlaczego nie można odwołać sie od wyliczonych strat

kate
kate
1 rok temu
Reply to  adam adamek

człowieku zacznij pisać po polsku bo tej twojej grafomanii nie da się czytać. Słyszałeś kiedyś o interpunkcji?

Krzysztof
Krzysztof
1 rok temu

Dnooo- przez duże D. Ale telewizji jak pięknie wszystko…

Krzysztof
Krzysztof
1 rok temu

A może chodzi o to żeby powiedzieć że „pomogli” a w sumie nikt nic nie wziął. Wcale bym się nie zdziwił.

Marta
Marta
1 rok temu

Nie można wejść na stronę ciągle strona nie dostępna a jak już się uda to nie da się pobrać pliku pdf błąd w pobieraniu i tak przez 4godz codziennie

Piotr
Piotr
1 rok temu

Nie wiem jak mam się zalogować i pobrać plik pdf i później wysłać go do amir i przez cały tydzień pisze awaria i nic z tym nie można zrobić

Nieznany
Nieznany
1 rok temu

A ja do dzisiejszego dnia nie mam pliku i nawet mi przez Bank profil zaufany zablokowali co mam robić czekać na co bo nie mam pojęcia, siedzę po nocach aby się tylko moc zalogować i sprawdzić inni siedzą aby pobrać pdf a ja nadal nic nie mam ściema dostanie może połowa

Agnieszka
Agnieszka
1 rok temu
Reply to  Nieznany

Ja założyłam drugi przez ZUS, fakt, trzeba się pofatygować do placówki, ale innej drogi nie ma. Problem z zalogowaniem i pobraniem ciągle aktualny, z jedną zmianą. Przy jednym pdf pokazało, że dokumenty zostaną wysłane na email. Czekać 24h. Kolejna ściema??? Drugi ciągle z błędem

Anna
Anna
1 rok temu

Pobrany plik po wrzuceniu go w program naprawczy posiada informację na niebieskim tle” obecnie system jest niedostępny pracujemy nad przywróceniem jego funkcjonalności „

Przemek
Przemek
1 rok temu

Witam. Takich jaj to jeszcze nie widziałem. Żeby nie można było wygenerować pdf. To świadczy o jakości naszego nie- rządu. Państwo z kartonu. Mlask mlask się z nas tylko śmieje. Dajcie znać jak będzie można pobrać pdf. Pozdrawiam 1:58

Irek
Irek
1 rok temu

Dla wszystkich którym wyskakuje że pobrane pliki .pdf są uszkodzone – jeżeli otworzycie je tekstowo (np notanik) to okaże się że nie zawierają danych tylko informację o błędzie serwisu.

Nowy
Nowy
1 rok temu

Tragedia

Tomek
Tomek
1 rok temu

nie można sie zalogowac a gdy juz sie to uda towygeneruje plik pdf jest to plik o wadze 10 kb i nic w nim nie ma nie mozna otworzyc

Norbert
Norbert
1 rok temu

Wygenerowało dwa pliki pdf i niczym nie mogę ich otwożyć adobereader zgłasza błąd chrome też jakać kpina

kasia
kasia
1 rok temu

witam ja też mam z pobraniem tego pliku czyli o szacowanie strat tych wniosków jak również sąsiad wygenerowanie tych strat a czas ucieka

Gosia
Gosia
1 rok temu

Witam, czy komuś udało się pobrać nie uszkodzony plik? Bo cały czas wyskakuje uszkodzony plik pdf

marta
marta
1 rok temu

czy udało się już komuś otworzyć pobrany protokół?

Ciągle wyskakuje komunikat „Nie udało się wczytać dokumentu PDF”, bo to tak naprawdę nie jest pobrany PDF tylko HTML, na którym widnieje treść:Serwis aplikacje.gov.pl jest chwilowo niedostępny.
Trwają prace nad jego przywróceniem.
Zapraszamy ponownie później.
aplikacje.gov.pl is currently unavailable.
We are working on it. Visit us later.”

Michał
Michał
1 rok temu
Reply to  marta

Dokładnie hahaha też sprawdziłem. Nie ma co próbować, za każdym razem dostaniemy HTML

Karolina
Karolina
1 rok temu

Hej, mam pytanie. Czy udało się komuś potwierdzić wniosek po 31.10? Nie udało mi się dodać w październiku uzupełnić całego wniosku, aplikacja działała bardzo słabo i trwało to ponadt tydzień. Dziś skończyłam go uzupełniać i mimo komunikatu że nie mogę dodawać zmian i składać wniosku wszystko się dodawało… Oczywiście bardzo powoli. Dziś chciałam potwierdzić i wysłać wszystko ale ta możliwość jest zablokowana. Nie wiem czy próbować i odświeżać, czy już wszystko przepadło. Udało się komuś?

Hanna
Hanna
1 rok temu
Reply to  Karolina

Dolanczam sie do pytania.Czy jeszcze można potwierdzić wniosek.Tydzien temu robiłam po woli bo mi ciągle wyrzucało

adam adamek
adam adamek
1 rok temu
Reply to  Hanna

wniosek roboczy faktycznienie nie wysłany do 31 pażdziernika jest wnioskiem nie złożonym w terminie i niebedzie mozliwości go skutecznie dostarczyć przed 31pażdzienika pozdrawiam

Radek
Radek
1 rok temu
Reply to  Karolina

Ten sam problem. Wcześniej problemy z uzupełnieniem wniosku. Teraz nie można wysłać. Pasek wycieniowany. Lipa totalna

Patryk
Patryk
1 rok temu
Reply to  Radek

Wnioski byly do 31 paz

Michał
Michał
1 rok temu

Gdy wchodzę na aplikacje.gov.pl lub bezpośrednio http://www.gov.pl/web/rolnictwo/szacowanie-suszy-od-2020-r to wyrzuca mnie na stronę główną gov.pl. Nie jestem w stanie niczego zrobić

Michał
Michał
1 rok temu
Reply to  Michał

Ok, znalazłem. I jest tak jak piszecie. Albo strona niedostępna albo nie da się otworzyć generowanych pdf

Władeczek
Władeczek
1 rok temu

To jest koszmar jakiś… Wszystko popalone przez słońce i suszę, aplikacja twierdzi, że nie ma 30% strat, a do tego z trudem można się zalogować, a o pobraniu tych bzdur zapomnij. Masakra! Cały dzień na kompie. Kpina z ludzi. Upodlenie.

Paulina
Paulina
1 rok temu

Brak słów i sił na tą aplikację, jestem doradcą i w ostatnim tyg pomagaliśmy złożyć kilkadziesiąt wniosków o oszacowanie , siedząc po nocy aby pomóc rolnikom, a teraz nie mamy możliwości pobrać tych kalkulacji, ludzie codziennie dzwonią pytają a co my may powiedzieć żadnej informacji , nikt nic nie wie.. jedna wielka porażka ;-((((

Janekqwa
Janekqwa
1 rok temu

Zaniżone procenty, wyliczenia z dpy, nikt nie dostanie pieniędzy, a na pasku miliony /w tvpis/ Przekręt stulecia.

Jadwiga
Jadwiga
1 rok temu

Prawie 2 tygodnie próbuję pobrać pliki pdf , i bez rezultatu , a terminy uciekają. Komunikaty jakie najczęściej się pojawiają to aplikacja gov.pl jest chwilowo niedostępna , spróbuj ponownie później, a to trwa już ok. 2 tygodni, a nawet, ostatnio , jeżeli jakimś cudem po kilku próbach uda się wejść , to pobieranie plików pdf kończy się tekstem błąd w pobraniu pliku ……a czas ucieka…czy ktoś mi na to odpowie

Monika
Monika
1 rok temu

Dwa dni walki z systemem żeby sie zalogować i… zalogować sie udało. Teraz cisnę 7 godzinę i klikam non stop wygeneruj wniosek, który pokazuje komunikat o błędzie..
Pozdrawiam o 1:38 w nocy, a SZpecjaliści i tak powiedzą, że w popularnych godzinach system jest lekko przeciążony. D*pe sobie wytrą naszymi pieniędzmi i rzucą nam w twarz… a sorry, nawet nie rzucą.

Monika
Monika
1 rok temu

Nie chodzi o przeładowanie systemu bo mało rolników korzysta z tej formy wsparcia, większość już złożyła wniosek o oszacowanie strat tylko jest problem z pobraniem pliku pdf jest on pusty lub uszkodzony. Próbowałam w godzinach nocnych i też nie pomogło. Błąd generowania pdf a Internet mam bardzo szybki.

Paulina
Paulina
1 rok temu

Loguję się kilkanaście razy dziennie, w tym w nocy o różnych porach 1. 00, 3.00, 4.00 i aplikacja nie działa!
Udało mi się zalogować 2 razy od poniedziałku ale kiedy pobieram PDF pokazuje się informacja „Błąd generowania PDF”. Czy komukolwiek od poniedziałku 31 października 2022r. Udało się pobrać protokół???

Adrian10250
Adrian10250
1 rok temu
Reply to  Paulina

Mi się udało wygenerować u trzech gospodarzy 1listopada w godzinach od 6.00 do 8.10 po tych godzinach aplikacja stanęła na amen. Zgłosiło się do mnie jeszcze ze 30 gospodarzy ale już nic od tej pory nie mogę pobrac

Ewa
Ewa
1 rok temu
Reply to  Paulina

ja tez walcze bezskutecznie od poniedzialku

Natalia
Natalia
1 rok temu

Napisze tak… kartka i dlugopis
To w Polsce dzialalo i działać powinno dalej
Rząd robi krok w przod i dwa do tylu
A cierpia na tym zwykli obywatele !!
3dni probuje sie zalogowac
Dzwonilam wszedzie
Nie maja wiedzy ,kompetencji by pomoc
Powtarzam… kartka i dlugopis jak sie Ci wyzej nie nadaja do obslugi portali online
Wprowadzacie nowosci a sloma z butow wystaje
Bledy sa wszedzie
Nie tylko w suszowym …przez ” nieokreslony ” blad serwera o maly wkos nie widzialabym nawet ,ze moj wniosek o dod.weglowy nie dotarl do gminy
Poszlam osobiscie zapytac i dowiedzialam sie ,ze wniosek podp profilem zauf.nie dotarl
Przy czym mam potwierdzenie nadania go
Wzielam wniosek papierowy
Niestety tylko to w Polsce funkcjonuje
Szkoda mi tylko tych pań pracujacych w agencjach roln. One maja urwanie glowy wysluchiwac na co dzien zazalen …pomagaja .. widzialam osobiscie kolejki .. brak slow Panie Ministrze Rolnistwa

TOMASZ
TOMASZ
1 rok temu

Czy komukolwiek w ostatnich dniach udało się pobrać te dwa pliki i je otworzyć bo pobrać pobrałem wiele razy ale nie mogę ich otworzyć wyskakuje błąd

Tomasz
Tomasz
1 rok temu

A może dołączyć te uszkodzone pliki i wysłać z wnioskiem do armir. Mi te szczegóły tego oszacowania nie są potrzebne. Niech armir se pobiera jak im się uda. To i to rządowe więc wniosek powinien być uznany za złożony prawidłowo

Adam
Adam
1 rok temu

Jak udało się zalogować to od tygodnia nie ma przeliczenia strat . Jak długo czekaliście na protokół z wyliczeń.

Adrian10250
Adrian10250
1 rok temu
Reply to  Adam

Ja 4 Dni czekalem

Jerzik
Jerzik
1 rok temu

Bardzo dobra aplikacja ….żeby wku.ć człowieka. Dno, błąd generowania pdf, a jak pobierzesz 0/0 stron. Coś pięknego. Szacunek dla tego co to tak …. Brawo.

Mariusz
Mariusz
1 rok temu
Reply to  Jerzik

Warto by zmienić w komunikacie Serwis aplikacje.gov.pl jest chwilowo niedostępny na Serwis aplikacje.gov.pl od 16.11.2022 r. będzie dostępny! Może tyle choć potraficie…

Irena
Irena
1 rok temu

Jestem zawiedziona aplikacją. Nie dość że jako doradcy borykamy się z absurdalnymi wezwaniami na podjęcie działalności pozarolniczej to jeszcze mamy utrudnioną pracę i kolejki w biurze do złożenia wniosków o suszę telefony w tej sprawie odbijają się echem podobnie jak maile wysyłane na wskazany adres. Ile można pracować po godzinie 19.00 bo wówczas zdarzało się, że system ruszył. Proszę o przedłużenie terminu na składanie wniosków i drukowanie kalkulacji.

Mariusz
Mariusz
1 rok temu

Tak. W nocy można się zalogować nieraz i w dzień się uda. Plik wygeneruje, ale uszkodzony 10kB którego nie otworzysz. Absolutnie nie jest to problem zasięgu! Mogą sobie przedłużać i na 5 miesięcy jak aplikacja wogóle nie działa!!!

Darek
Darek
1 rok temu

Jak nie działała aplikacja tak nie działa ,nie można pobrać wygenerowanych plików wyskakuje błąd. Dochodzę do wniosku,że to specjalna zagrywka aby zablokować dalsze składanie wniosków . A termin już się kończy. Nie obiecujcie pomocy bo tak na to wychodzi ,że jej nie otrzymamy .

Last edited 1 rok temu by Darek
Anna
Anna
1 rok temu

Już się nie da w ogóle zalogować. Jest komunikat „Żądany zasób nie jest dostepny”. A na stronie gdzie można było złożyć wniosek jest komunikat że wnioski można było składać do 31.10.2022. Pół godziny temu jeszcze można było się zalogować i też pojawiała się nowość z informacją o utrudnieniach w pobieraniu plików że względu na przeliczanie wniosków. Teraz aplikacja jakby nie istnieje. Komedie jakieś

Karolina
Karolina
1 rok temu
Reply to  Anna

Dokładnie, jak w takiej sytuacji dostać się do tego momentu, żeby nawet pobrać uszkodzony plik? Lub do miejsca, gdzie widać, że w terminie został złożony wniosek o oszacowanie…. Paranoja.

Agnieszka
Agnieszka
1 rok temu

Jeśli jakimś cudem uda się zalogować i pobrać jeden czy drugi plik, nie da się go otworzyć. Zapisałam go na dysku google i otworzyłam, a tam zoonk. Niebieska karta z informacją, że aplikacja nie działa. Proszę nie mówić o przeciążeniu serwerów, próbowałam o różnych porach, 2.30 w nocy chociażby w sobotę. Aplikacje typu Facebook mają większą ilość użytkowników i działa. Gdybym mogła powiedzieć co myślę o tym rządzie i tej aplikacji to byłoby to baaaardzo niecenzuralne. Jeden wielki Ch….

Jan
Jan
1 rok temu
Reply to  Agnieszka

Tu chyba oto chodzi by cały czas coś dawać ale tak dawać by tylko medialnie było ładnie i naród przeważnie emeryci to łykali. „Przecież może sobie biorą ale i dają dają” Ale komu dają. Takiej obłudy to nie było nawet za kjomuny

Krzysztof
Krzysztof
1 rok temu

Skoro splikacja nie dziala dlaczego nie przeslą protokołów na adres mailowy zawarty we wniosku, to rozwiązało by sprawę.

Jan
Jan
1 rok temu

Już węgiel łatwiej kupić na PGG niż wygenerować i otworzyć ten protokół

Piotr
Piotr
1 rok temu

Ludzie a w urzędzie tego pdf nie wydrukują? To jakieś jaja. Co robic komus udało się otworzyć tego pdf?

Cezary
Cezary
1 rok temu
Reply to  Piotr

dziś na email otrzymałem dokumenty. wiec chyba coś się ruszyło

Dominika
Dominika
1 rok temu
Reply to  Cezary

Długo czekałeś na dokumenty aby je otrzymać na e-mail?

Piotr
Piotr
1 rok temu
Reply to  Cezary

Długo czekałeś?

Dominika
Dominika
1 rok temu

Długo czekaliście na otrzymanie protokołu na e-mail?

Marcin Antkowiak
Marcin Antkowiak
1 rok temu
Reply to  Dominika

Witam serdecznie. Trwało to około 7 godzin. Dzisiaj rano udana próba wygenerowania kalkulacji i info o e-mailu, popołudniu tak długo wyczekiwany plik w e-mailu dotarł.

Łucja
Łucja
1 rok temu

Czy otrzymał Pan protokół oszacowania szkód i kalkulację oszacowania szkód? Czy tylko jeden z nich?

Xyz
Xyz
1 rok temu
Reply to  Łucja

A są takie osoby którym po 24 h się dokumenty nie wygenerowały? Nie wiem co robić bo emaila też pisałem który wyświetla się i żadnego odzewu?

Dominika
Dominika
1 rok temu
Reply to  Xyz

Ja próbowałam wygenerować kilka razy protokół i nie otrzymałam maila i napisała do nich i dostałam w końcu aż 6 e-maili

Piotr
Piotr
1 rok temu
Reply to  Łucja

A ja już czekam 2 dzień i nic żadnego maila żenada. Pisaliście na tego maila w razie gdyby nie przyszło na maila?

Dominika
Dominika
1 rok temu
Reply to  Piotr

Ja dziś napisałam do nich maila bo czekam od wczoraj wieczorem. Dziś rano i po południu znowu wchodziłam na aplikację i wciskałam aby otrzymać protokół ale jak maila nie było od nich tak nie ma.

Xyz
Xyz
1 rok temu