piątek, 23 lutego, 2024

Nowości w ciągnikach John Deere

spot_img

Nowe wyświetlacze w ciągnikach John Deere

Ciągniki John Deere serii R: 6, 7, 8 i 9, z roku modelowego 2024 będą wyposażone w nowe wyświetlacze G5 CommandCenterTM. Nowe wyświetlacze uniwersalne G5 i G5Plus wprowadzono także w serii 6M. Na wyświetlaczu G5Plus CommandCenterTM operator będzie mógł korzystać w standardzie z funkcji dokumentacji, synchronizacji danych, łączności JDLinkTM, zmiennego dawkowania, sterowania sekcjami oraz prowadzenia AutoTracTM. Standard ten jest dostępny dla wszystkich 6-cylindrowych ciągników John Deere serii 6R, 7, 8 i 9. Nowy wyświetlacz ma przekątną 12,8 cala, wysoką rozdzielczość 1080p i znacznie szybszy procesor.

John Deere podnosi poziom wygody

Kolejne zmiany w ciągnikach John Deere 6R z roku modelowego 2024 zauważalne będą w przeprojektowanej kolumnie kierowniczej oraz nowej kierownicy, co zapewni dodatkowy poziom wygody, szczególnie pod względem prowadzenia na drogach. Nowa odsłona tego modelu wyznacza nowoczesne standardy za sprawą systemu amortyzacji dostępnego zarówno w siedziskach Premium, jak i Ultimate. Do ciągnika John Deere 6R wprowadzono także proporcje między obręczą a felgą, które poprawiają właściwości jezdne. Zmiany nastąpiły również w kabinie, gdzie na prawej konsoli podwójną ładowarkę USB-A 12 W zastąpiono ładowarką USB-C 36 W i 18 W, dlatego będzie można zasilać także większe urządzenia elektroniczne niż dotychczas. Z kolei funkcjonalność Easy Setup pozwoli skrócić czas konfiguracji i uniknąć błędnych ustawień ciągnika – łatwa konfiguracja umożliwia przenoszenie ustawień z jednego ciągnika do drugiego przy użyciu pamięci przenośnej USB.

Komfort, bezpieczeństwo i wydajność w ciągnikach John Deere

Ciągnik John Deere 7R z roku modelowego 2024 ma nowy układ kierowniczy o sterowności większej aż o 50%. Zastosowano tu powiększone siłowniki skrętu. Wspomniany układ kierowniczy, podobny do stosowanych w branży motoryzacyjnej, sprzyja komfortowi operatora podczas transportu. Zapewnia on automatyczne centrowanie i poprawione trzymanie się linii. Funkcję sterowania reaktywnego można łatwo aktywować za pomocą przycisku programowego na wyświetlaczu CommandCenterTM.
Dwie dodatkowe tarcze hamulca przedniego zapewniają większe bezpieczeństwo i wydajność podczas transportu. Wszystkie ciągniki John Deere serii 7, 8 i 9 wyposażono w nowy, wysokiej rozdzielczości wyświetlacz słupka narożnego oraz wbudowany odbiornik StarFireTM 7000.

W serii ciągników John Deere 6M wprowadzono nowe, przypominające tablet, wyświetlacze uniwersalne G5 z większymi ekranami o rozdzielczości HD oraz 3-krotnie szybszym procesorem, który umożliwia szybsze przetwarzanie danych i krótszy czas uruchamiania.

spot_img
Krzysztof Grzeszczyk
Krzysztof Grzeszczyk
Redaktor Naczelny, technika. Posiadam własne gospodarstwo rolne o profilu roślinnym i zwierzęcym, pochodzę z rodziny rolniczej i całe życie związany jestem z rolnictwem.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x