poniedziałek, 26 lutego, 2024

Duże obniżki cen nawozów w Agrochem Puławy!  Jak wygląda najnowszy cennik?

spot_img

Wreszcie nadeszły, choć w opóźnionym tempie – obniżki cen nawozów w Agrochem Puławy. Oficjalny dystrybutor nawozów Grupy Azoty, Agrochem Puławy, opublikował nowy cennik, w którym widoczne są znaczące obniżki w porównaniu do poprzedniego cennika z marca. Warto zaznaczyć, że ta zmiana nie jest niczym nadzwyczajnym, gdyż aktualnie mamy do czynienia z najniższymi cenami gazu od dwóch lat.

Aktualne ceny nawozów azotowych w Agrochem Puławy

Ceny nawozów azotowych nieco zbliżyły się do poziomu z połowy 2021 roku. Jeśli porównamy je do ostatniego cennika z końca marca, to zauważymy wyraźne i znaczne obniżki. Obecnie saletra wynosi około 1560 złotych za tonę, mocznika z inhibitorem to około 2650 złotych za tonę, a RSM o zawartości 32 proc. jest wyceniany na około 1350 złotych.. Warto jednak wspomnieć, że istnieje jeden wyjątek od tej reguły. Siarczan amonu (Pulsar), który obecnie kosztuje około 2680 złotych za tonę, znacznie podskoczył w porównaniu do marca, kiedy kosztował około 1480 złotych. Aktualnie cennik nawozów azotowych w Agrochem Puławy kształtuje się następująco: 

Cennik nawozów azotowych Agrochem Puławy Maj 2023

Aktualne ceny nawozów wieloskładnikowych w Agrochem Puławy

Duże obniżki cen można również zaobserwować w przypadku nawozów wieloskładnikowych. Polifoska 5 to koszt około 3200 złotych za tonę, Polifoska 8 – około 3430 złotych za tonę. Natomiast Amofoska 4-16-18 to koszt około 2380 złotych za tonę, a Amofoska 5-10-25 – około 2740 złotych za tonę. Aktualnie cennik nawozów wieloskładnikowych w Agrochem Puławy kształtuje się następująco: 

Cennik nawozów wieloskładnikowych Agrochem Puławy Maj 2023

źródło:Agrochem Puławy

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x