sobota, 20 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Grupa Azoty podnosi ceny, mimo trendu spadkowego na europejskim rynku nawozów!

spot_img

Agrochem Puławy, oficjalny dystrybutor Grupy Azoty przedstawił nowy cennik, a w nim znalazły się zmiany.  Spółka zdecydowała się podnieść ceny swoich produktów, pomimo spadających cen mocznika i saletrzaku w Europie. Ile kosztują obecnie nawozy w Agrochem Puławy?

Grupa Azoty podnosi ceny, mimo trendu spadkowego na rynku europejskim nawozów!
zdj: Archiwum AP

Grupa Azoty podnosi ceny nawozów, zaskakując polskich rolników i rynek

Podczas gdy ceny nawozów na całym świecie i w Europie spadają, polscy rolnicy byli pełni nadziei na obniżkę cen ze strony krajowych producentów. Niestety, Grupa Azoty zdecydowała się podnieść ceny mocznika PULREA + INu (+190 zł), co zostało uwzględnione w nowym cenniku nawozów azotowych Agrochemu Puławy – oficjalnego dystrybutora Azotów. Pozostałe nawozy pozostały bez zmian w cenie. Ta decyzja z pewnością zaskoczyła rynek, szczególnie, że tuż za naszą granicą, w Niemczech ceny popularnych nawozów azotowych kosztują niewiele więcej niż 1800 zł/t. Podobny trend widać również we Francji, gdzie mocznik w portach kosztuje teraz ok. 400 euro za tonę. Poniżej przedstawiamy jak prezentuje się aktualny cennik naowzów azotowych od Agrochem Puławy:

zdj: Agrochem Puławy

źródło: Agrochem Puławy

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Werty
Werty
1 rok temu

Podnośta ceny ciekawe kto go kupi jak niedługo zboże będzie po 700 za tonę albo i taniej i po co go siać jak zbiór nie zapłaci za nawóz a gdzie reszta kosztów specjalna zagrywka żeby rolników postraszyć

Piotr
Piotr
1 rok temu

Wybory idą trzeba kasy na kampanię. A zboża już poniżej 900 zł!!!

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

2
0
Would love your thoughts, please comment.x