poniedziałek, 22 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Grupa Azoty wykorzystuje niskie ceny gazu i zwiększa produkcję nawozów o 100%!

spot_img

Grupa Azoty poinformowała, że w związku z obserwowaną w ostatnich tygodniach maja br. zmianą cen na europejskim rynku gazu oraz prognozami w obszarze popytowym spółki Grupy Kapitałowej Grupa Azoty zwiększają swoją produkcję.

grupa azoty zwiększ aprodukcje nawozów

Grupa Azoty zwiększa produkcję nawozów o 100%

“Zgodnie z decyzją zarządu Grupy Azoty Zakładów Azotowych Kędzierzyn S.A., od 1 czerwca spółka rozpocznie proces dociążania instalacji produkcyjnych w Jednostce Biznesowej AGRO do 100% zdolności produkcyjnych. Jednocześnie od 17 czerwca w Grupie Azoty ZAK rozpocznie się planowany, coroczny postój remontowo-serwisowy.” – czytamy na stronie spółki.

Przywrócenie mocy produkcyjnych w Puławach i Tarnowie

W nawiązaniu do komunikatu Grupy Azoty Zakłady Azotowe Puławy od 1.06.2023 r. spółka zwiększy produkcję nawozów i chemikaliów – w tym saletry amonowej (PULAN®), roztworu saletrzano mocznikowego (RSM®) i mocznika z przeznaczeniem na płynne roztwory (wspomniany RSM® oraz NOXy®).

Na instalacjach Grupy Azoty S.A. w Tarnowie moce produkcyjne zostaną przywrócone do dnia 27 czerwca br., niezwłocznie po zakończeniu corocznych, planowanych prac remontowo-serwisowych.

Reakcja na zmiany rynkowe

“W związku z korektą cen na europejskim rynku gazu w ostatnich tygodniach maja 2023 r. oraz prognozami w obszarze popytowym spółki Grupy Kapitałowej Grupa Azoty zwiększają poziomy produkcji na swoich instalacjach. Nasze spółki reagują na zmiany rynkowe i podejmują aktywne działania w celu dostarczania konkurencyjnych produktów na rynek, co powinno znaleźć pozytywne odzwierciedlenie w wynikach finansowych kolejnych miesięcy” – mówi Tomasz Hinc, Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A.

Ciekawe, jakie będą ceny nowo wyprodukowanych nawozów? Jak obstawiacie?

źródło: Grupa Azoty

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jorge
Jorge
10 miesięcy temu

Tak jak z paliwem pod koniec roku. Będą doić!

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x