wtorek, 23 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Czym zaskakują ulepszone ciągniki John Deere 9RX?

spot_img

Ciągniki John Deere serii 9 od samego początku przeznaczone były do najbardziej wymagających prac w polu. Czterogąsienicowe ciągniki 9RX wyróżniają się dużą siłą uciągu, zachowując przy tym pełną trakcję nawet w trudnych warunkach.

Mocny silnik oraz lepsza trakcja, czyli oszczędność i niezawodność w każdych warunkach

We wszystkich ciągnikach serii 9 pracuje nowy, sześciocylindrowy, oszczędny silnik o pojemności 13,6 L znany z kombajnów John Deere X9. Wykazuje o 3,4% niższe spalanie w głównym zakresie roboczym co daje o 13% niższe koszty serwisowania oraz o 50% niższy poziom hałasu niż poprzedni. Operatorom czterogąsienicowych 9RX nie będą straszne ciężkie warunki pracy. Maszyny świetnie radzą sobie z jazdą nawet po trudnym, pagórkowatym terenie, ponieważ do przedniego wspornika obciążnika można zamontować nawet 36 obciążników płytowych, a do tego dodać obciążniki kół pośrednich. Inteligentna konstrukcja gąsienic oraz nowe opcje balastu zapewniają bardziej równomierny nacisk na glebę i większą siłę uciągu. Gąsienice posiadają dodatkowe tkane włókna stalowe oraz duże koło napędowe, które ma również większy kąt opasania pasa i więcej występów, co zapewnia lepsze przyleganie i zapobiega zsuwaniu się gąsienicy.

Kabina w 9RX z myślą o wygodzie operatora

Udany dzień na polu zaczyna się tak naprawdę od komfortu operatora, który może wygodnie i w pełnym skupieniu wykonywać swoją pracę. W nowej kabinie operator ma więcej miejsca na głowę. John Deere 9RX oferuje nowoczesny fotel z funkcją masażu i aktywnego chłodzenia oraz trzy podnóżki. W kabinie znajduje się duża zintegrowana lodówka, radio DAB+ z ekranem dotykowym i kompatybilnością z Apple CarPlay, system dźwiękowy 6.1 z głośnikiem niskotonowym.

Ulepszona technologia rolnictwa precyzyjnego

Zarządzanie gospodarstwem oparte na szczegółowych pomiarach pozwala uzyskiwać maksymalny zysk z plonów i podejmować lepsze decyzje agronomiczne. Intuicyjny w obsłudze John Deere Operations Center gromadzi wszystkie dane dotyczące naszego pola i maszyn, żeby w uporządkowany sposób i na spokojnie kontrolować oraz planować prace. Za pomocą narzędzia Planer w Operations Center wysyłamy zadania bezprzewodowo do swoich maszyn. Pojawiają się one na wyświetlaczu CommandCenter 4 generacji. Z przesłanych danych operator wyczytuje wszystkie najważniejsze informacje dotyczące, np.: klienta, nazwy pola, granicy, ścieżki, szerokości narzędzia i przesunięcia, produktu, odmiany, dawki, zabiegów agrotechnicznych, ustawień dokumentacji. Ten sposób planowania prac skraca czas konfiguracji w polu nawet o 90%. Praktyczne technologie rolnictwa precyzyjnego stają się niezbędnym wsparciem dla nowoczesnych gospodarstw, dlatego John Deere postanowił poszerzyć ofertę standardową w ciągnikach John Deere Serii 9.

Łatwość serwisowania

Wszystkie ciągniki John Deere serii 9 zostały skonstruowane tak, aby sprostać najbardziej wymagającym warunkom pracy. To tylko kilka z nowych ulepszeń, które jeszcze bardziej wydłużają czas sprawności operacyjnej i obniżają koszty eksploatacji. Fabryczna gwarancja na 2 lata lub 2000 godzin pracy, nowy silnik JDPS o pojemności 13,6 L w całej gamie modelowej serii 9, napęd wentylatora Vari-Cool wymieniony na nowy hydrauliczny napęd z wydłużonym do 5000 godzin czasem między przeglądami, ulepszona instalacja hydrauliczna i elektryczna. Został skrócony również czas diagnostyki, dzięki nowemu interfejsowi diagnostyki pokładowej.

Filip Michalski
Filip Michalski
Od najmłodszych lat pasjonuję się rolnictwem i techniką z nim związaną a w szczególności tą z ubiegłego wieku. Każdy zabytkowy traktor, kombajn czy inna maszyna to dla mnie kawałek historii rolnictwa, który nieustannie fascynuje i inspiruje.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x