czwartek, 7 grudnia, 2023
spot_img

Zimny początek tygodnia [POGODA]

spot_imgspot_img

W poniedziałek o poranku front chłodny dotrze nad południowe regiony kraju. Do godziny 9/00 należy się spodziewać mżawki lub słabego deszczu do 1-2 milimetrów. Na wschodzie i w centrum poranek pochmurny, a na zachodzie i północy z licznymi przejaśnieniami. Temperatura spadnie do około +7/+10 stopni. Chłodniej na Kaszubach +5 stopni.

W ciągu dnia na północy i północnym wschodzie kraju  ( Kaszuby, wybrzeże po Warmię, Mazury i Podlasie) rozwinie się konwekcja z przelotnymi opadami deszczu, gradu, krupy śnieżnej o łącznej sumie do maksymalnie 3-5 milimetrów. Na pozostałym obszarze sucho. Na południu kraju słońce pokaże się dopiero około południa, na pozostałym obszarze na niebie dominować będzie słońce. Zrobi się zimno. W regionach z przelotnymi opadami temperatura sięgnie maksymalnie +8/+10 stopni. Na pozostałym obszarze termometry pokażą +11/+13 stopni.

Wiatr słaby, na północy umiarkowany.

 

Łukasz Sieligowski 

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników