sobota, 2 grudnia, 2023
spot_img

Pogoda w weekend będzie zróżnicowana? [POGODA]

Przed nami ostatnie godziny przed dużą zmianą pogody.

Jeszcze mglista sobota

W sobotę jeszcze nigdzie nie będzie padać, a o poranku odchodzący front zostawi dużo wilgoci i mgieł w całym kraju- również na południu. W wielu miejscach widoczność spadnie do 30-50 metrów. Temperatura spadnie do +8/+12 stopni.

W ciągu dnia na południu kraju niebo bardzo szybko się wypogodzi do bezchmurnego nieba. Na zachodzie, wschodzie i w centrum dużo chmur, słońca mało. Na północy tylko nieliczne przejaśnienia- tutaj będzie na niebie bardzo dużo chmur wysokich i średnich.

Temperatura na słonecznym południu ponownie przekroczy 20 st. Między Rzeszowem, Tarnowem, Cieszynem, Wrocławiem, Zieloną Górą możliwe +23 stopnie.

Na wschodzie i w centrum około +16/+18 stopni. Najchłodniej na północy +15 stopni.

Niedziela z niższa temperaturą?

W niedzielę o poranku bez mgieł na przeważającym obszarze kraju. Tylko na północy i zachodzie będzie się chmurzyć, na wybrzeżu od rana pochmurno. Temperatura spadnie do +5/+7 stopni na południu, wschodzie i w centrum, do +8/+10 stopni na północy i zachodzie.

Do końca dnia na południu kraju niebo pozostanie bezchmurne. Na wschodzie i w centrum zachmurzy się około południa, a pod wieczór miejscami pokropi do 1 milimetra deszczu. Na zachodzie i północy przeważnie pochmurno z możliwymi słabymi opadami deszczu około południa do 2 milimetrów. Pod wieczór na wybrzeżu, Kaszubach i Pomorzu Zachodnim niebo się rozpogodzi.

Temperatura bardzo zróżnicowana. Na wybrzeżu i Kaszubach tylko około +10 stopni. Na zachodzie, wschodzie i w centrum około +15/+17 stopni- najcieplej będzie około godziny 11/00, po czym temperatura będzie spadać. Na południu kraju dzięki operacji słonecznej temperatura podskoczy do +19/+22 stopni.

Brak mgieł w niedzielę oznacza, że wiatr znacznie zwiększy swoją prędkość. Na wybrzeżu powieje do 55 km/h, na pozostałym obszarze podmuchy osiągną 30-45 km/h.

 

Łukasz Sieligowski

 

 

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników