piątek, 23 lutego, 2024

Na Przedgórzu Sudeckim spadnie do 30 cm świeżego śniegu [POGODA]

spot_img

W nocy śnieg padał będzie na południu, południowym zachodzie kraju mniej więcej do wysokości Zielonej Góry, Leszna. Od Pomorza Zachodniego po Wielkopolskę, centrum i Lubelskie sporo chmur wysokich z za których będzie przebijał się księżyc a o świcie słońce. Na północnym wschodzie rozpogodzenia będą w formie placków. W jednej gminie pogodnie a w sąsiedniej stratus, mgła i pochmurno. Podobnie ma być na Kaszubach, Warmii i Żuławach. Najniższe temperatury zostaną odnotowane około 1-2 w nocy na południu kraju oraz w niektórych gminach na północnym wschodzie. Gdzieś między Hajnówką, Białymstokiem, Łomża, Giżyckiem, Mikołajkami, Myszyńcem, Ostródą temperatura spadnie do -15/-13 stopni. Pod chmurami i mgłą około -10/-8 stopni. Od Pomorza Zachodniego po centrum i Lubelskie około -5/-3 stopni zaś na zachodzie i południu około -2/-1 stopnia.

W ciągu dnia strefa opadów na Dolnym Śląsku będzie słabła i zanikała z wyjątkiem Sudetów gdzie sypać ma cały dzień. Opady po południu słabnąć będą także w Małopolsce, Górnym Śląsku i Opolszczyźnie. Rozpada sie dla odmiany w Lubelskim, południu Mazowsza, południu i południowym wschodzie Łódzkiego, Świętokrzyskim a wieczorem na wschodzie Mazowsza- do mniej więcej wysokości Warszawy, Siedlec może Węgrowa i Sokołowa.

Przelotnie popada także na wybrzeżu z konwekcji od strony Morza. W dalszym ciągu bez opadów w samym środku Polski i niestety opadów tutaj póki co nie widać.

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x