środa, 24 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Od 1 marca wyższe sołtysowe. Ile wyniesie?

spot_img

Od 1 marca br. sołtysi w Polsce mogą liczyć na wyższe świadczenia. Tzw. sołtysowe, które dotychczas wynosiło 300 zł miesięcznie, zostanie poddane waloryzacji wraz z rentami i emeryturami. W praktyce oznacza to, że świadczenie to może zostać podniesione do 336 zł miesięcznie.

Sołtysowe 2024 – ile wyniesie po waloryzacji?

Decyzja o wprowadzeniu sołtysowego została podjęta przed wyborami parlamentarnymi przez partię Prawo i Sprawiedliwość (PiS). To świadczenie jest dostępne dla grupy emerytów, którzy pełnili funkcję sołtysa przez co najmniej osiem lat. Od momentu wprowadzenia programu zainteresowanie nim przeszło oczekiwania, co potwierdza fakt, że prawie 35 tys. osób złożyło wniosek o tzw. sołtysowe.

Sołtysowe będzie poddane waloryzacji od 1 marca tego roku, analogicznie do rent i emerytur. Tegoroczna waloryzacja wyniesie 12,12 proc., co oznacza, że świadczenie dla sołtysów wzrośnie do 336 zł miesięcznie.

Jak informuje portal money specjalne świadczenie dla sołtysów nie jest nową koncepcją. Przed wyborami samorządowymi w 2018 roku, Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL) również proponowało wypłatę diet dla sołtysów. 

źródło: FORSAL

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa
Ewa
1 miesiąc temu

A czemu nie dostają nic rodziny zastepcze, tyle nocy nie przespanych , I nerwów i nie liczy się do starzu ani emerytury

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x