piątek, 1 grudnia, 2023
spot_img

Mała awaria i w ogniu stanęła prasa rolnicza

W środę, 29 lipca 2020r. około godziny 17.00, w miejscowości Leśnica w gminie Koło doszło do groźnego pożaru prasy rolniczej. Jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej traktorzysta podjął próbę ugaszenia pożaru przy pomocy podręcznego sprzętu gaśniczego. Odczepił też ciągnik rolniczy od płonącej prasy.

Pożar szybko się rozprzestrzeniał

Akcję gaśniczą podjęli strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Kole, OSP Powiercie oraz OSP Grzegorzew. Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu pożarem objęta była już prasa rolnicza oraz balot słomy. Strażacy podali dwa prądy gaśnicze na palącą się prasę. Dopiero wtedy ogień ugaszono. W wyniku pożaru spaleniu uległa prasa rolnicza oraz balot słomy. Pożar przez 50 minut gasiło 16 strażaków. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zatarcie łożyska. Z uwagi na panujące warunki pogodowe podczas akcji liczyła się każda sekunda i szybkie działanie.


Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło i foto: Komenda Powiatowa PSP w Kole

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników