czwartek, 13 czerwca, 2024
spot_img

24 hektary w ogniu. Ogromny pożar w Wielkopolsce

spot_img

24 hektary zboża poszły z dymem!

Ogromny pożar pod Otoczną i Broniszewem

Wczoraj (30 lipca br.), płonęło pole uprawne w okolicach miejscowości Otoczna i Broniszewo w powiecie wrzesińskim (woj. Wielkopolskie),

Z ogniem zmagało się aż 17 jednostek straży pożarnej z: powiatu wrzesińskiego, zastępy gaśnicze z JRG Gniezno oraz OSP Niechanowo. Mimo intensywnych wysiłków strażaków, spłonęły 24 hektary zboża na pniu. Natomiast zadymienie widoczne było z odległości wielu kilometrów, nawet w mieście Wrześni.

Wpływ mogły mieć upały

Obecnie trwa ustalanie przyczyn pożaru. Wpływ na przebieg wydarzeń mogły mieć występujące w ostatnich dniach wysokie temperatury oraz silniejszy wiatr, które to sprzyjają wysuszaniu się powierzchni ziemi. Służby ratownicze i policja apelują do rolników o zachowanie szczególnej ostrożności podczas polowych prac.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło i foto: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej we Wrześni

 

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników