czwartek, 30 listopada, 2023
spot_img

Powolne ocieplenie [POGODA]

spot_img

Powolne ocieplenie

W nocy z piątku na sobotę pogodnie, w wielu regionach bezchmurnie. Pogodna noc i słaby wiatr to przepis na duży spadek temperatury i obfitą rosę. O poranku zobaczymy przeważnie 8/12 stopni – najchłodniej na wschodzie, Mazurach i Kielecczyźnie, najcieplej na zachodzie i wybrzeżu.

Rosa powinna utrzymać się do około 10:00 na wschodzie i 9:00 na zachodzie kraju. Tym razem chmur będzie niewiele, a na niebie przeważać ma słońce.

Po południu w wielu miejscach niemal bezchmurne niebo – tak ma być na zachodzie kraju oraz po południu miejscami na północy, wschodzie i w centrum. Nigdzie nie ma szans na jakiekolwiek opady.

Wiatr powieje słabo, chwilami umiarkowanie z północy.

W najcieplejszym momencie dnia temperatura wzrośnie do 21/22 stopni na Podlasiu, Lubelszczyźnie oraz w rejonie Kielc, 23/24 stopnie na Ziemi Łódzkiej, Mazowszu, Podkarpaciu, Warmii, Pomorzu Gdańskim, 25 stopni na Kujawach, Wielkopolsce, Małopolsce, Opolszczyźnie. Najcieplej 26, a nawet 27 stopni odnotują rolnicy w województwie Dolnośląskim, Zachodniopomorskim i na Ziemi Lubuskiej.

Z soboty na niedzielę pogodnie i nieco cieplej. O poranku temperatura spadnie do przeważnie 10/14 stopni – najchłodniej na wschodzie. Najcieplej na południu, zachodzie i na wybrzeżu, gdzie lokalnie nie będzie mniej niż 16 stopni.

W niedzielę od samego rana błękit nieba i tylko na zachodzie zacznie się chmurzyć. Po południu znad Niemiec do Polski zachodniej przybliży się front i po południu oraz wieczorem na Opolszczyźnie, Dolnym Śląsku, Ziemi Lubuskiej, Zachodnim Pomorzu oraz wzdłuż wybrzeża i na zachodzie Wielkopolski pojawią się burze z opadami deszczu. Te burze będą słabe pod względem intensywności. Popada na obszarze około 40% regionu.

Temperatura w najcieplejszym momencie dnia podniesie się do 24 stopni na Podlasiu i Roztoczu, 25 stopni na Warmii i Mazurach, 26 stopni w centrum, 27 stopni na południu, do 28/29 stopni miejscami na zachodzie i południowym zachodzie kraju. Na niewielkim obszarze w okolicy Opola, Namysłowa, Kalisza możliwe będzie osiągnięcie 30 stopni Celsjusza.

Wiatr powieje słabo z południa i południowego wschodu.

W poniedziałek front rozciągał się będzie od Podlasia po Mazowsze, Łódzkie, Opolszczyznę – padać może do 160 km na zachód i wschód od tych województw.

Wszelkie fronty powinny opuścić nasz kraj w czwartek. Jest szansa, że do tego czasu w okolicy wtorku, środy miejscami mocniej popada do 20-50 mm – dziś jest jednak zbyt wcześnie by podać dokładną lokalizację.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników