środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Gra Farm Manager 2022 [Recenzja]

spot_img

28 kwietnia 2022 roku swoją premierę na PS4 i PS5 miała gra Farm Manager 2022. Specjalnie dla naszych czytelników postanowiliśmy przetestować grę.

Farm Manager 2022 to jak dla mnie gra ekonomiczno-edukacyjna, przeznaczona dla osób, które chcą nauczyć się zarządzać gospodarstwem. Jak mówi Dawid, miłośnik gier związanych z rolnictwem – Gra jest fajna, można zatrudniać pracowników, rozbudowywać swoje gospodarstwo, tworzyć własne pola, kupować maszyny i zwierzęta. Można obsiewać pola i potem zbierać plony. Moim zdaniem nie jest to prosta gra, lecz wymaga dużo myślenia.

Zgadzam się z Dawidem, gra prosta nie jest, ale zarzadzanie gospodarstwem przecież nie jest proste! W grze jest interfejs, w którym zatrudnia się pracowników. Należy przy tym być uważnym, bo każdy z nich ma inne cechy i umiejętności. Więc już na start musimy wiedzieć kogo potrzebujemy. Ważny jest również wybór odpowiednich upraw dopasowanych do możliwości sprzętowych i wielkości gospodarstwa. Dodatkowo ciekawa jest możliwość posiadania przetwórstwa, więc uczymy się wytwarzać produkt od siewu, poprzez pielęgnację, aż po zbiór i produkcję finalną.

W grze możemy prowadzić również produkcje zwierzęcą, jak np. hodowlę pszczół, owiec, kóz, kur, indyków, kaczek, gęsi i krów. Po raz pierwszy będziesz mógł założyć hodowlę ryb, fermę strusi, dzików i przepiórek.

Wersja Farm Manager 2022 pozwala uprawiać również warzywa w wersji BIO, jak np. seler, marchewkę, porzeczkę, agrest, cebulę i wiele innych. Graczy z pewnością ucieszy duża liczba różnorodnych maszyn.

Gra nie jest prosta i by ją zrozumieć warto skorzystać z samouczka. Poza tym możemy próbować zarządzać swoją farmą, jak również startować w kampaniach i spełniać wyznaczone cele.

Jak dla mnie ciekawy sposób na nauczenie się zarządzania zarówno pracownikami, jak również produkcją roślinną i zwierzęcą. Szczególnie, że podobnie jak w real life, tak również w grze plony narażone są na działanie czynników pogodowych.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x