piątek, 24 maja, 2024
spot_imgspot_img

FieldBee: przystępne cenowo systemy prowadzenia dla rolnictwa precyzyjnego

spot_img

FieldBee, innowacyjna firma rolno-technologiczna wywodząca się z Ukrainy, oferuje wysokiej jakości narzędzia rolnictwa precyzyjnego, które zwiększają wydajność upraw.

W portfolio produktów znajdują się dwie główne linie: Manual Guidance oraz PowerSteer, nowoczesny system automatycznego sterowania dla ciągników. Dzięki precyzji sięgającej 2 cm, osiągalnej za pomocą sygnału RTK i karty SIM, rozwiązania FieldBee gwarantują wyjątkową dokładność, utrzymując jednocześnie niezwykle konkurencyjny poziom cen.

Sercem systemu jest przyjazne dla użytkownika podejście. Rolnicy mogą uruchomić technologię w ciągu zaledwie około 30 minut. Niewielka liczba komponentów zapewnia niezawodność, a w przypadku ewentualnych problemów dostępny jest wysoko wykwalifikowany zespół wsparcia, zarówno zdalnie, jak i osobiście.

Firma jest bardzo dumna ze swoich wyróżników. Urządzenia FieldBee produkowane są w UE, co zapewnia jakość i zgodność ze rygorystycznymi normami. Bezpieczeństwo danych jest dla FieldBee priorytetem; serwery znajdują się w Niemczech, a aplikacja posiada wbudowane możliwości zdalnej aktualizacji. Patrząc w przyszłość, FieldBee planuje zintegrować swojego autopilota z ISOBUS, co jeszcze bardziej poprawi kompatybilność i funkcjonalność.

Nazwa FieldBee symbolizuje pracowitość i obfite zbiory, czyli cechy, które odpowiadają jej zaangażowaniu w zaspokajanie potrzeb rolników. Założyciel i dyrektor generalny Michael Utkin wyjaśnia: „Nasze produkty odzwierciedlają kolory pszczół – żółty i czarny. Pracowita natura pszczół i obietnica owocnego plonu świetnie współgrają z naszą misją”.

Pod jego kierownictwem firma z sukcesem przeniosła swój zespół inżynieryjny i programistyczny do południowo-wschodniej Polski ze względu na trudne okoliczności, jakie stwarza konflikt na Ukrainie. W tej nowej bazie zespół rozrósł się i liczy prawie 100 pracowników. Dzięki tej ekspansji wszystkie procesy montażowe są na miejscu, zapewniając rygorystyczną kontrolę jakości.

Zespół FieldBee ciężko pracuje nad rozszerzeniem zarówno linii produktów, jak i zasięgu geograficznego, utrzymując jednocześnie ultra-konkurencyjny poziom cenowy, aby mieć pewność, że każdy rolnik będzie mieć dostęp do niedrogich i wysokiej jakości rozwiązań w zakresie rolnictwa precyzyjnego. Firma dostrzega ogromną wartość, jaką rolnicy wnoszą do społeczeństwa i ma nadzieję być jednym z powodów, dla których ich praca stanie się choć trochę łatwiejsza, uwalniając więcej zasłużonego czasu na cieszenie się życiem rodzinnym.

Najbliższa okazja, aby zapoznać się z ofertą FieldBee, poznać zespół osobiście i ocenić działanie produktów w warunkach rzeczywistych pojawi się na targach Agro Show w dniach 22-24 września.

Źródło: informacja prasowa

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x