wtorek, 25 czerwca, 2024
spot_img

Rolnicze hale stalowe – poznaj wybór, ceny i rozwiązania

spot_img

Rolnicze hale stalowe to termin, który w ciągu ostatniego roku zyskuje coraz większą popularność. Budowa nowego budynku gospodarczego przy użyciu tradycyjnych metod może być procesem czasochłonnym, uciążliwym i pełnym wyzwań. Wymaga stałego nadzoru nad pracami, załatwiania formalności związanych z pozwoleniami, a także niesie ze sobą ryzyko niepożądanych incydentów, takich jak intruzi lub kradzieże.

Na szczęście istnieją nowoczesne rozwiązania, które w znacznym stopniu eliminują te trudności. Jednym z takich innowacyjnych podejść są właśnie rolnicze hale stalowe.

Rolnicze hale stalowe - poznaj wybór, ceny i rozwiązania

Budowa hal stalowych – dlaczego warto rozważyć inwestycje w hale stalowe?

Nowe przepisy prawa budowlanego stanowią istotne ułatwienie dla rolników. Obecnie, budowa budynków gospodarczych związanych z produkcją rolną o powierzchni do 150 m2 nie wymaga żadnych formalności, a do 300 m2 jest możliwa na zgłoszenie. Dzięki temu rolnicy mogą uniknąć skomplikowanych procedur i zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Ciekawe rozwiązanie na rynku oferuje Heverc, producent hal stalowych HalMod

Wyróżniają się nie tylko ze względu na swoją szybkość dostarczenia (czas produkcji to 12-13 tygodni), ale także wszechstronność Gotowe konstrukcje dostępne w magazynie pozwalają na błyskawiczny montaż nawet już od 5 dni roboczych do około miesiąca, zależnie od wielkości projektu. 

Mogą być dostosowywane do różnych potrzeb – pełnić funkcję magazynu paszowego, obory, stajni, kurnika, hali garażowej na maszyny rolnicze, przechowalni plonów rolnych, a nawet pieczarkarni. 

Hala na płody rolne
autor: Kamil Kocurek „Hala na płody rolne”
Hala zasypowa
autor: Kamil Kocurek „Hala zasypowa”
Obora
autor: Kamil Kocurek „Obora”

Konstrukcje stalowe hal HalMod: Bezpieczeństwo i trwałość na najwyższym poziomie

Konstrukcje hal stalowych HalMod, dostarczane przez doświadczonego producenta hal stalowych, to doskonała kombinacja bezpieczeństwa i trwałości. Spełniają one najwyższe standardy bezpieczeństwa, zapewniając spokój umysłu właścicieli gospodarstw. Zostały one wykonane z trwałych materiałów, które są odporne na trudne warunki atmosferyczne, takie jak intensywne opady deszczu czy śniegu. Ponadto, hale stalowe HalMod są dostosowane do wymogów wiatrowych i śniegowych, co oznacza, że są stabilne nawet w trudnych warunkach pogodowych. 

Hale stalowe zapewniają swobodę w zarządzaniu przestrzenią

Hale stalowe oferują również niezwykłą elastyczność. Jednym z najważniejszych aspektów tej elastyczności jest możliwość łatwego demontażu i przeniesienia hali stalowej w inne miejsce. To rozwiązanie daje rolnikom ogromną swobodę w zarządzaniu swoim gospodarstwem. Jeśli zmieniają się potrzeby, jeśli obszar działki ulega modyfikacjom, hala stalowa HalMod może być z łatwością przeniesiona, bez konieczności budowy nowej konstrukcji. Co więcej, konstrukcje te można łatwo rozbudować o kolejne moduły w razie potrzeby. To oszczędność czasu i kosztów, która zwiększa efektywność wykorzystania przestrzeni na gospodarstwie. 

Cena hali stalowej. Ile kosztuje inwestycja?

Gdy rozważamy inwestycję w halę stalową, istotnym aspektem jest oczywiście cena.  Wyszukiwania związane z frazą „hala stalowa 100m2 cena” są jednymi z najbardziej popularnych w tej dziedzinie. Koszty mogą znacząco się różnić w zależności od producenta. Warto wiedzieć, że producent hal stalowych, Heverc, oferuje atrakcyjne i konkurencyjne ceny, które są korzystne dla rolników i przedsiębiorców z branży rolniczej.  Przyjrzyjmy się przykładowej kalkulacji Heverc dla hali o szerokości 7 metrów i powierzchni 268,1 metra kwadratowego:

  • Pierwsza opcja, która obejmuje pełen zakres usług, to cena od 699 złotych netto za metr kwadratowy. W ramach tej opcji klient otrzymuje kompleksową obsługę, która zawiera konstrukcję stalową hali, blachę trapezową jako obłożenie, obróbki blacharskie, rynny, bramę, drzwi oraz słupy fundamentowe. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie wygodę i kompleksową realizację projektu.
  • Druga opcja, cena od 339 złotych netto za metr kwadratowy, to oferta dla tych, którzy chcą samodzielnie zmontować i wykończyć halę stalową. W tym przypadku producent hal stalowych dostarcza konstrukcję stalową, dając klientowi możliwość zaangażowania się bardziej w proces budowy i obniżenia kosztów. To idealna opcja dla tych, którzy mają odpowiednie umiejętności lub zasoby, aby przeprowadzić samodzielną instalację.

Producent hal stalowych Heverc dowodzi, że inwestycja w halę stalową może być zarówno opłacalna, jak i dostosowana do własnych możliwości finansowych. Dowiedz się więcej!

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x