wtorek, 23 lipca, 2024
spot_img

Spotkanie pasji i eksperckiej wiedzy: Relacja z VIII Narodowego Dnia Farmy Mlecznej

spot_img

W dniu 13 września 2023 roku, pasjonaci hodowli bydła mlecznego oraz profesjonaliści z branży mleczarskiej zebrali się w Gospodarstwie Rolnym Państwa Anny i Marcina Piotrowiczów. To niezwykłe wydarzenie zostało zorganizowane przez firmę InConventus Group, a swoim honorowym patronatem obdarzył je Mazowiecki Związek Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

VIII Narodowy Dzień Farmy Mlecznej już za nami!

Cenne prelekcje

To spotkanie było nie tylko okazją do wymiany doświadczeń i wiedzy, ale także do praktycznych szkoleń, które dostarczyły cennych informacji i narzędzi potrzebnych w codziennej pracy hodowców bydła mlecznego.

Wydarzenie rozpoczęło się przemowami prezesa firmy InConventus Group – Pana Maksyma Kryvonis oraz właścicieli gospodarstwa – Pana Marcina i Pani Anny Piotrowiczów. Po otwarciu wydarzenia, rozpoczęła się konferencja, na której eksperci wygłosili wartościowe prelekcje. 

Paulina Kowalewska z firmy DeLaval, która opowiedziała o automatyzacji doju i jego wpływie na dobrostan i zdrowotność krów.

O zarządzaniu krową przez żwacz opowiedziała dr Agnieszka Nowakowska-Jajor z firmy Agrifirm

Pani Anna Cieślak z Timac Agro opowiedziała o użytkach zielonych jako źródle wartościowych pasz w gospodarstwie. 

Prelekcję „Grupy Producentów i integracja w rolnictwie” wygłosił Pan Sławomir Kaczor z Grupy Bizon.

Praktyczne warsztaty polowe

Po konferencji nadszedł czas na praktyczne warsztaty polowe, gdzie na poletkach demonstracyjnych Pan Piotr Bober z Bayer przedstawił technologię ochrony roślin zastosowaną na poletkach z odmianami kukurydzy na kiszonkę, jak również omówił prezentowane odmiany. 

Następnie hodowcy mogli zobaczyć odmiany kukurydzy na kiszonkę przedstawione przez Pana Jerzy Malec z Agro Seed.

Pokaz maszyn zielonkowych

Kolejnym punktem programu był pokaz maszyn zielonkowych. Uczestnicy mogli na żywo obejrzeć maszyny w trakcie pracy. W tegorocznej edycji zostały zaprezentowane następujące maszyny:

  • Ciągnik Massey Ferguson 7S.180 z przyczepą samozbierającą Strautmann Giga Vitesse 4001 – POLTECH
  • Ciągnik Massey Ferguson 7S.180 z kosiarką czołową Massey Ferguson 316FQ oraz kosiarką tylną MF DM 287 ISL – POLTECH
  • Zgrabiarka Pöttinger – ROLMECH
  • Przyczepa samozbierająca Pöttinger – ROLMECH
  • Prasoowijarka McHale Fusion – ROLMECH
  • Ładowarka GIANT G3500 – GIANT

Po pokazie uczestnicy w grupach zwiedzili Gospodarstwo Rolne Państwa Piotrowiczów i zapoznali się z wdrażanymi tam rozwiązaniami: 2 roboty DeLaval VMS300, robot do podgarniania paszy DeLaval OptiDuo, automatyczne zgarniacze gnojowicy oraz czochradła od firmy DeLaval.

Całe wydarzenie zakończyło się grillem, na którym uczestnicy mogli porozmawiać z kolegami z branży i wymienić się doświadczeniami.

Nie możemy doczekać się kolejnej edycji! A wy?

Maria Chmal
Maria Chmal
Maria Chmal jest absolwentką ogrodnictwa na Uniwersytecie Przyrodniczym, specjalizującą się w content marketingu. Z pasją popularyzuje wiedzę na temat rolnictwa ekologicznego, ekonomii rynków oraz innowacji w produkcji żywności. Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu narzędzi marketingowych, skutecznie zwiększa świadomość społeczną na temat znaczenia rolnictwa. Jej misją jest edukacja społeczeństwa w zakresie zrównoważonego rolnictwa oraz wspieranie inicjatyw na rzecz zdrowego i ekologicznego stylu życia.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x