czwartek, 16 września, 2021
spot_img

Dopłaty bezpośrednie. Termin wydłużony do 17 czerwca!

-REKLAMA-spot_img
-REKLAMA-spot_img

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorz Puda podjął decyzję o przedłużeniu, o cały miesiąc – do 17 czerwca br. – terminu na złożenie wniosku o dopłaty bezpośrednie oraz niektóre płatności w ramach PROW. Przedłużenie w ramach PROW obejmuje: Rolnictwo ekologiczne, działanie Dobrostan zwierząt, płatności ONW, Działanie rolno-środowiskowo-klimatyczne oraz o przyznanie premii w ramach działania zalesieniowego.

Przyczyną pandemia

Decyzja Ministra Rolnictwa motywowana jest ograniczeniami i trudnościami administracyjnymi spowodowanymi przez pandemię SARS-CoV-2. Przyczyną są także tegoroczne zmiany zasad wypełniania wniosków o przyznanie płatności. Ponadto, do 17 czerwca 2021 r. wydłużony został termin składania zmian we wnioskach.

Wnioski będzie można składać również po 17 czerwca, do 12 lipca, z tym że za każdy dzień roboczy opóźnienia należna kwota płatności zostanie pomniejszona o 1% (z wyjątkiem przypadków kiedy opóźnienie jest wynikiem działania siły wyższej lub wystąpienia nadzwyczajnych okoliczności).

Źródło: MRIRW
Foto: Pixabay 

-REKLAMA-spot_imgspot_img
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Śledź nas

23,377FaniLubię
564ObserwującyObserwuj
8,400SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x