poniedziałek, 24 czerwca, 2024
spot_img

Wkrótce rusza nabór wsparcia na ochronę wód przed azotanami. Sprawdź terminy i warunki!

spot_img

Już wkrótce, od 25 października do 24 listopada 2023 roku, otwiera się możliwość zdobycia wsparcia finansowego na rzecz projektów mających na celu ochronę wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych. Na jakich zasadach będzie można uzyskać wsparcie?

Wkrótce rusza nabór wsparcia na ochronę wód przed azotanami. Sprawdź terminy i warunki!

Kto może ubiegać się o pomoc finansową?

Szansę na uzyskanie wsparcia mają producenci rolni, którzy prowadzą chów lub hodowlę zwierząt gospodarskich. Należy jednak pamiętać, że właściciele ferm drobiu z liczbą stanowisk przekraczającą 40 tysięcy oraz chlewni z ponad 2 tysiącami stanowisk dla świń o wadze powyżej 30 kg lub 750 stanowisk dla macior nie zakwalifikują się do tego programu.

Limit pomocy i wsparcie dla młodych rolników

Limit pomocy na jednego rolnika i jedno gospodarstwo w całym okresie realizacji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 wynosi 150 tysięcy złotych. Co istotne, wsparcie to standardowo wynosi 50 procent kosztów kwalifikowanych, jednak w przypadku młodych rolników może sięgnąć aż 60 procent.

Na co można przeznaczyć otrzymaną pomoc finansową?

Na co można przeznaczyć otrzymaną pomoc finansową? Beneficjenci będą mogli wykorzystać środki m.in. na budowę, przebudowę lub zakup zbiorników do przechowywania nawozów naturalnych płynnych oraz płyt do gromadzenia nawozów naturalnych stałych. Dla młodych rolników dostępne jest także wsparcie na zakup zbiorników lub płyt do przechowywania kiszonek. Program obejmuje także możliwość finansowania zakupu nowych maszyn i urządzeń do aplikacji nawozów naturalnych płynnych.

Terminy i miejsce składania wniosków

Termin składania dokumentów związanych z ubieganiem się o wsparcie to od 25 października do 24 listopada 2023 roku. Wnioski będą przyjmowane przez oddziały regionalne oraz biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR). Możliwe jest dostarczenie wniosków osobiście lub za pośrednictwem upoważnionej osoby, a także za pomocą przesyłki rejestrowanej nadanej w placówce Poczty Polskiej lub poprzez skrzynkę podawczą na platformie ePUAP.

Więcej informacji – otwórz

źródło: ARIMR

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x