środa, 24 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Nowy rok, kolejny nabór w ramach działania „Zarządzanie ryzykiem”. Od kiedy można składać wnioski?

spot_img

Wraz z nadejściem nowego roku, producenci rolni mają kolejną szansę skorzystania z wsparcia w ramach działania „Zarządzanie Ryzykiem”, realizowanego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Od 18 stycznia 2024 roku, hodowcy drobiu, bydła i świń, którzy ubezpieczyli swoje stada przed ryzykiem salmonelli, mogą składać wnioski o dofinansowanie.

Warunki uzyskania wsparcia

Wsparcie to jest skierowane do producentów rolnych, którzy ubezpieczyli swoje zwierzęta od ryzyka zachorowania na salmonellozę. Aby ubiegać się o przyznanie wsparcia, wnioskodawcy muszą spełnić kilka kryteriów, takich jak posiadanie prawa do dysponowania nieruchomością, na której prowadzona jest działalność rolnicza. Wniosek o dofinansowanie powinien być również poparty umową ubezpieczenia lub polisą obejmującą co najmniej 1000 sztuk rzeźnych kurcząt, gęsi, indyków i drobiu nieśnego, 14 sztuk świń lub 4 sztuki bydła.

Wysokość wsparcia i warunki płatności

Wsparcie finansowe przyznawane będzie w wysokości 70 procent dopłaty do opłaconej składki ubezpieczeniowej. Warunkiem koniecznym jest, aby z umowy lub polisy wynikało, że wypłata odszkodowania nastąpi w przypadku wystąpienia szkód, które przekroczą 20 procent wartości zwierząt. Istotne jest również, aby okres objęty ubezpieczeniem nie rozpoczynał się przed 1 kwietnia 2022 roku, a wnioskodawca nie otrzymał innych dopłat do ubezpieczenia.

Jak złożyć wniosek?

Czwarty nabór w ramach działania „Zarządzanie Ryzykiem” potrwa od 18 stycznia do 15 marca 2024 roku. Wnioski będą przyjmowane przez biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wniosek można złożyć osobiście w placówce, nadać rejestrowaną przesyłką pocztową lub za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ARiMR (PUE). Więcej informacji  na stronie ARIMR.

źródło: ARIMR

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x