środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Ruszyła wypłata zaliczek płatności bezpośrednich i obszarowych za 2023 rok

spot_img

Długo oczekiwana kampania wypłat zaliczek w ramach tegorocznych dopłat bezpośrednich i obszarowych rozpoczęła się zgodnie z planem 16 października 2023 r. Pierwszego dnia wypłat na konta rolników trafiło już ponad 167 mln zł.

Ruszyła wypłata zaliczek płatności bezpośrednich i obszarowych za 2023 r

Pierwszy dzień wypłaty zaliczek za nami

Zgodnie z dostępnymi danymi, już teraz ponad 28 tysięcy rolników otrzymało płatności w ramach dopłat bezpośrednich i przejściowego wsparcia krajowego, na łączną kwotę przekraczającą 117 mln złotych. Z kolei 50 mln zł wynosi suma zaliczek, które w ramach płatności ONW trafiły na konta 38,6 tys. gospodarzy. Dla pozostałych rolników proces naliczania płatności zaliczkowych jest w toku. Ich wypłata zakończy się 30 listopada. Natomiast 1 grudnia rozpocznie się realizacja płatności końcowych.

Rolniku – zwróć na to uwagę!

Jak podkreśla ARiMR w oficjalnym komunikacie, środki trafiają wyłącznie na konta bankowe zgłoszone we wpisie do ewidencji producentów. Bardzo ważne jest zatem, by numery rachunków były aktualne.

W roku 2023 zaliczki będą wypłacane na poczet płatności bezpośrednich, w tym płatności dla małych gospodarstw oraz przejściowego wsparcia krajowego w wysokości 70 proc. oraz na poczet płatności ONW w wysokości 85 proc. Zaliczki otrzymają rolnicy spełniający warunki, także Ci wytypowani do kontroli na miejscu.

źródło: ARiMR

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x