wtorek, 16 lipca, 2024
spot_img

W strajku nawet na święta? Rolnicy z Medyki nie odpuszczają. Chcą realizacji postulatów

spot_img

Na granicy polsko-ukraińskiej w Medyce, protest rolników z „Oszukanej Wsi” cały czas trwa. Rolnicy nie zamierzają ustępować w swoich postulatach, nawet na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Blokujący przejście graniczne wyrazili swoją determinację, nawet jeśli oznacza to stanie na zimnym dworze w święta. 

Protestujący rolnicy z Medyki zbudowali świąteczną szopkę

Lider protestujących, Roman Kondrów, podkreślił, że decyzja o spędzeniu świąt na blokadzie jest świadomym wyborem. Wraz z zespołem rolników rozpoczęli tworzenie symbolicznej szopki, która ma być wyrazem ich niezłomnej postawy wobec rządu. Mimo atmosfery świątecznej, rolnicy nie rezygnują z żądań, takich jak dopłaty do kukurydzy, dodatkowe wsparcie finansowe czy utrzymanie obecnego poziomu podatku rolnego w przyszłym roku. Na miejscu protestu zbudowali nawet szopkę. 

Protest przewoźników na granicy

Obecnie, ciężarówki muszą czekać na odprawę w Medyce przez około 82 godziny, a liczba oczekujących utrzymuje się na znacznym poziomie. Asp. sztab. Anna Długosz z policji w Jarosławiu podała, że przed przejściem w Medyce utworzyła się kolejka złożona z około 220 ciężarówek, rozciągnięta na ponad 24 km, sięgając nawet powiatu łańcuckiego.

źródło: nowiny24, źródło: Podkarpacka Oszukana Wieś

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x