środa, 17 lipca, 2024
spot_img

Kołodziejczak, Czerniak, Krajewski – nowi wiceministrowie resortu rolnictwa powołani

spot_img

W środę Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi ogłosiło oficjalne powołanie trzech nowych wiceministrów, którzy wkraczają na scenę polityki rolniczej w Polsce. Premier Donald Tusk, na wniosek ministra rolnictwa i rozwoju wsi Czesława Siekierskiego, zatwierdził nominacje Michała Kołodziejczaka, Stefana Krajewskiego oraz Jacka Czerniaka na stanowiska sekretarzy stanu.

3 nowych wiceministrów rolnictwa

W oficjalnym komunikacie resortu rolnictwa czytamy: „Na wniosek ministra rolnictwa i rozwoju wsi Czesława Siekierskiego premier Donald Tusk powołał na stanowiska sekretarzy stanu Michała Kołodziejczaka, Stefana Krajewskiego oraz Jacka Czerniaka.” Akty powołania nowych wiceministrów zostały wręczone im osobiście przez szefa resortu rolnictwa. Lider AgroUnii wszyscy znamy. Ale kim jest reszta?

Kim jest Stefan Krajewski?

Stefan Krajewski, z ramienia PSL, to 42-letni politolog, który zdobył wykształcenie na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych. Studia podyplomowe z zakresu wspólnej polityki rolnej Unii Europejskiej ukończył natomiast na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Dotychczas pracował w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a także pełnił funkcję dyrektora Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR.

Powołanie Stefana Krajewskiego na stanowisko sekretarza stanu w MRiRW (fot. MRiRW)

Kim jest Jacek Czerniak?

Jacek Czerniak urodzony 30 sierpnia 1964 roku, reprezentant Nowej Lewicy, to polityk z doświadczeniem parlamentarnym. Wkracza na scenę ministerstwa rolnictwa jako wiceminister, będąc już w swojej kolejnej kadencji w polskim parlamencie. Mimo nieudanej próby w Senacie w 2007 roku, w 2011 roku zdobył mandat poselski, startując z 1. miejsca na liście SLD. Pomimo braku reelekcji w 2015 roku, powrócił do poselskich ław po wyborach w 2019 roku. Jego aktywność polityczna obejmuje także lata pełnienia funkcji radnego miasta Lublin w latach 2002–2006 oraz mandatu radnego sejmiku województwa lubelskiego od 2006 roku.

Powołanie Jacka Czerniaka na stanowisko sekretarza stanu w MRiRW (fot. MRiRW)

źródło: MRIRW

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x