wtorek, 27 lutego, 2024

Nowy minister rolnictwa. Kim jest Czesław Siekierski?

spot_img

Znamy już nazwiska w nowym rządzie Donalda Tuska. Premier w trakcie exposé, ogłosił, że na stanowisko ministra rolnictwa został wybrany Czesław Siekierski. Ale to nie jedyna nowość. Nowa twarz resortu rolnictwa ma mieć swojego pomocnika – Michała Kołodziejczaka – dodał Tusk. 

zdj: PSL

“Mogę powiedzieć, że to kwintesencja polskiego ruchu ludowego. Człowiek doświadczony, pełen energii. Jestem przekonany, że polskie rolnictwo będzie miało w osobie pana ministra kogoś bardzo kompetentnego” – prezentował nowego ministra rolnictwa i rozwoju wsi  Donald Tusk.

Czesław Siekierski nowym ministrem rolnictwa. Czym zajmował się wcześniej?

Co wiemy o Czesławie Siekierskim? Urodzony 8 października 1952 roku, Czesław Siekierski to postać z bogatym doświadczeniem w dziedzinie rolnictwa i polityki. Uzyskał tytuł magistra inżyniera na Wydziale Rolniczym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w 1976 roku. Po dziesięciu latach obronił doktorat na tej samej uczelni, stając się cenionym nauczycielem akademickim.

Siekierski pełnił różne funkcje, m.in. był dyrektorem Fundacji Programów Pomocy dla Rolnictwa w latach 1994-1998. W 1997 roku zdobył mandat poselski z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego (PSL), zasiadając w Sejmie przez kolejne siedem lat. Był m.in wiceministrem rolnictwa, wspomagając w tym czasie swojego partyjnego kolegę Jarosława Kalinowskiego.

Związał swoją karierę z Parlamentem Europejskim, gdzie przez 15 lat był reprezentantem Polski. W różnych kadencjach pełnił ważne funkcje, m.in. w Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Specjalnej Komisji ds. Wyzwań Politycznych i Zasobów Budżetowych na rzecz Zrównoważonej Unii Europejskiej po 2013 roku.

W 2022 roku został wiceprzewodniczącym Rady Naczelnej Polskiego Stronnictwa Ludowego. Objął też stanowisko przewodniczącego komisji merytorycznej „Koalicja Polskich Strategii”. Na początku 2023 roku odegrał kluczową rolę jako negocjator porozumienia między PSL a Polską 2050, dotyczącego wspólnego startu w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

Co sądzicie o nowym ministrze? Czy polskie rolnictwo pod kierownictwem Czesława Siekierskiego może spodziewać się dynamicznego rozwoju w nadchodzących latach?

źródło: TVN24; wnp; onet

spot_img

Napisz komentarz

4 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
1 miesiąc temu

Pan Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesław Siekierki , oraz jego zastępca Pan Michał Kołodziejczak, w resorcie rolnictwa powinni mieć duży wpływ na rolnictwo , ale też trzeba pamiętać że obejmując resort po 8 latach rządów PiS, nie będzie to łatwy czas. Mimo wszystko jest sporo do zrobienia i znalezienia rozwiązań które pomogą naszym rolnikom z uwzględnieniem interesów Unii europejskiej.

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x