piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img

Targi Hodowlane Zagroda za nami. Zobacz, co się działo!

spot_img

W dniach 20-21 października odbyły się Targi Hodowlane Zagroda oraz Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Ostródzie. Jest to święto rolników i hodowców, które umożliwiało zapoznanie się rolników i hodowców z szeregiem ofert przygotowanych przez firmy z branży rolniczej związanej z paszami, maszynami rolniczymi czy wyposażeniem budynków inwentarskich, a dystrybutorom zaprezentowanie produktów i nowości ze swojej oferty. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również wystawa zwierząt, gdzie zaprezentowane zostały konie hodowlane, rasy zachowawcze bydła  mlecznego, przegląd hodowlany owiec i kóz oraz królików ras mięsnych.

W sobotę gościem wystawy był również podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszard Zarudzki, który podczas wypowiedzi dziękował za możliwość udziału w targach oraz wspomniał, że ministerstwo pilnuje takich imprez, które pozwalają na wspólne spotkania, podczas których można wymienić swoje poglądy, doświadczenia oraz wspólne rozmowy o problemach, z którymi borykają się rolnicy. W tym roku głównym problemem jest występująca na obszarze całego kraju susza oraz pomoc finansowa, która zostaje płynnie przekazywana rolnikiem, razem z wypłatami zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich.

   

Przez cały dzień w salach wykładowych odbywały się również prelekcje prowadzone przez specjalistów w danej dziennie, gdzie można było się dowiedzieć wielu ciekawych informacji. Pierwszego dnia prowadzone były wykłady na temat wsparcia inwestycji i małych przetwórstw , pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich oraz o instalacjach. Natomiast dnia drugiego można było zaczerpnąć wiedzy z zakresu hodowli zwierząt czyli o nowych jednostkach chorobowych występujących u bydła oraz o ASF, jaki jest obecny stan i działania prewencyjne na terenie Polski.

Podczas wystawy dużym zainteresowaniem cieszyło się konie hodowlane oraz bydło mleczne, zwłaszcza rasy zachowawcze, gdzie zaprezentowano rasę białogrzbietą BG, rasę Jersey JE, rasę Simental SM, rasę Polską Czerwoną oraz rasę Polską Czarno-białą ZB.

                

  

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x