czwartek, 13 czerwca, 2024
spot_img

Pomoc suszowa: ponad 403 mln zł trafiło już do rolników

spot_img

ARiMR podaję, że ponad 403 mln zł trafiło już na konta rolników w ramach wypłaty rekompensat za straty spowodowane tegoroczną suszą. Wnioski o przyznanie pomocy suszowej rolnicy mogą składać jeszcze do końca października.

220 tys. wniosków

Do 18 października do biur powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wpłynęło ponad 220 tys. wniosków na kwotę 1,35 mln zł.  Na konta rolników przelano łącznie prawie 403 mln zł.  – Tylko w czwartek  Agencja wykonała 7 tys. operacji, przelewając na konta rolników ponad 46 mln zł – informuje Paweł Mucha, rzecznik prasowy ARiMR.

Pomoc suszowa do hodowli ryb

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji wypłaca także rekompensaty za szkody spowodowane suszą w hodowli ryb w stawach słodkowodnych. Do czwartku do biur powiatowych ARiMR wpłynęło 638 wniosków o taką pomoc, na kwotę ponad 13,3 mln zł. Dotychczas rybakom poszkodowanym przez tegoroczną suszę Agencja wypłaciła 2,3 mln zł.

źródło: ARiMR, fot. pixabay

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x