czwartek, 25 lipca, 2024
spot_img

Majowy rynek ciągników z najmniejszą liczbą rejestracji w tym roku!

spot_img

Według danych z CEPiK rolnicy w maju kupili i zarejestrowali 518 nowych ciągników. Jest to najmniejsza liczba rejestracji w tym roku, o 10 szt. mniej niż w lutym, który dotychczas był miesiącem o najmniejszej liczbie rejestracji. Od początku roku zarejestrowano w sumie 3277 szt. nowych traktorów. Jest to 855 szt. mniej niż w tym samym okresie ubiegłego roku, spadek wynosi już 20,7 %.

Kto pozostaje liderem rejestracji ciągników?

Na pierwszym miejscu uplasowała się marka John Deere. Od stycznia do maja br. zarejestrowano w sumie 465 szt. zielono-żółtych ciągników tej marki. Jest to o 264 szt. mniej niż przed rokiem. Udział rynkowy tego producenta po pięciu miesiącach roku wynosi 14,2%.

Na drugim miejscu jest marka Kubota. W sumie od początku roku zarejestrowano 445 szt. pomarańczowych traktorów. Jest to o 12 szt. mniej niż przed rokiem. Daje to japońskiemu producentowi 13,6% udziałów rynkowych.

Na trzecim miejscu uplasowała się marka New Holland. Zarejestrowano od początku roku w sumie 421 szt. niebiesko-białych ciągników. Jest to o 190 szt. mniej niż rok wcześniej. Udział rynkowy tego producenta wynosi 12,8%.

Z kolei na czwartym miejscu jest marka Deutz-Fahr. Od początku roku wydano w sumie 261 szt. tablic rejestracyjnych dla nowych zielono-szarych ciągników. Jest to o 113 sztuk mniej niż przed rokiem. Udział rynkowy tego producenta po pięciu miesiącach tego roku wynosi 8%. Na piątym miejscu, tak jak przed miesiącem, znajduje się marka Case IH z 228 rejestracjami i udziałami na poziomie 7%.

Patrząc przez pryzmat mocy to po pięciu miesiącach liderem w klasie mocy do 50 KM jest marka Kubota. Z kolei w kategorii 51-100 KM liderem jest New Holland. Natomiast w kategorii 101-140 KM liderem jest marka Deutz-Fahr. W najwyższych kategoriach mocy, powyżej 140 KM pierwsze miejsce zajmuje marka John Deere.

Krzysztof Grzeszczyk
Krzysztof Grzeszczyk
Redaktor Naczelny, technika. Posiadam własne gospodarstwo rolne o profilu roślinnym i zwierzęcym, pochodzę z rodziny rolniczej i całe życie związany jestem z rolnictwem.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x