środa, 17 lipca, 2024
spot_img

Deszczowy wtorek? [POGODA]

spot_img

Przed nami wtorek, który dokona przełomu opadowego w Polsce.

Do północy deszcz pojawi się jeszcze na Podlasiu, Mazurach i na Warmii, po czym niebo się rozpogodzi. Na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce przez całą noc dużo pogodnego nieba. W centrum pogodnie będzie do północy, a nad ranem zachmurzenie wzrośnie do całkowitego.

Na zachodzie i południowym zachodzie przeważnie pochmurno i nad ranem miejscami na Dolnym Śląsku, Ziemi Lubuskiej, zachodniej, północnej i środkowej Wielkopolsce zacznie padać mżawka lub umiarkowany opad deszczu. Temperatura spadnie do 0/+3 stopni na wschodzie, południu i na środkowym wschodzie. W centrum w nocy około 2 stopni, ale nad ranem temperatura wzrośnie do 4-5 stopni. Na zachodzie około 4-6 stopni przez całą noc.

 

Do południa drobny deszcz do 1-2 mm pojawi się miejscami na południu Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Po południu większy deszcz do 2-4 mm wystąpi w Wielkopolsce (zwłaszcza na północ od Poznania), Pomorzu Zachodnim i Pomorzu Gdańskim (tutaj największy deszcz wieczorem- do 5-6 mm).

Na Opolszczyźnie, wschodzie Wielkopolski, Ziemi Łódzkiej, Kujawach oraz na Warmii tylko miejscami pokropi deszcz. Przeważać tutaj będą chmury, między którymi czasami błyśnie słońce- najwięcej około południa. Na południu i wschodzie od rana do godzin popołudniowych sporo słońca. Dopiero wieczorem na południu, Podkarpaciu i Roztoczu niebo się zachmurzy i zacznie padać deszcz, do 2-4 mm.

Najniższa temperatura pojawi się w Szczecinie, Gorzowie Wlkp., Gdańsku i Poznaniu, gdzie zobaczymy 5-7 stopni. W Olsztynie, Gnieźnie, Lesznie, Żarach 8-9 stopni, Suwałki, Toruń, Kalisz Wrocław 11-12 stopni, Białystok, Łódź, Opole 12-13 stopni, a najcieplej na południu i wschodzie kraju- do 13-15 stopni. W okolicy Przemyśla, Nowego Sącza i Hrubieszowa nawet 16-17 stopni.

Słaby i umiarkowany wiatr oraz duża zawartość wilgoci w powietrzu sprawi, że temperatura odczuwalna na wschodzie, południu i w centrum będzie jeszcze wyższa od wskazań termometrów.

Wyklarowała się sytuacja opadowa na środę. Wszystko wskazuje na to, że solidne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu pojawią się na wschodzie, południu i w centrum Lubelszczyzny, Podkarpaciu oraz na południu i wschodzie Małopolski. Pozostałe obszary opady ominą. To oznacza, ze w centrum ostatni większy deszcz spadł dziś, a na zachodzie i północy nastąpi to we wtorek.

Łukasz Sieligowski 

 

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników