sobota, 6 marca, 2021

Pola Klasy S Syngenty dostępne online!

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Spotkań polowych firmy Syngenta nikomu nie trzeba przedstawiać. W tym roku Pola Klasy S obchodzą okrągłe, 15. urodziny i z tej okazji firma uruchamia specjalny serwis internetowy, dający rolnikom możliwość odwiedzenia poletek pokazowych bez opuszczania własnego gospodarstwa.

Projekt Pola Klasy S Online to esencja wszystkiego, co rolnicy znają z tradycyjnych warsztatów polowych. Jednak dzięki możliwościom, jakie dają nowe technologie, lustracja pól, obserwacja kolekcji odmian upraw polowych, zapoznanie się z wynikami doświadczeń, a przede wszystkim skorzystanie z porad ekspertów, możliwe jest niemal od początku sezonu bez wychodzenia z domu.
Jak działa serwis Pola Klasy S Online? Eksperci Syngenta, wyposażeni w drony i kamery, odwiedzają siedem różnych lokalizacji, znanych rolnikom z tradycyjnych dni pola, i relacjonują na bieżąco przebieg wegetacji, efekty zastosowanej ochrony i nawożenia oraz przedstawiają rekomendacje dot. zabiegów zależnie od stanu upraw, presji szkodników i pogody. Odpowiadają także na bieżąco na pytania użytkowników.

„Zaglądamy pod każdy roślinę, sprawdzamy każdy korzeń i każde źdźbło – jesteśmy wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Naszą ambicją jest pokazanie okresu wegetacji w wirtualnej formie.” – zapewnia Jarosław Rawski, Ekspert Techniczny Syngenta.

Zboża – publikacja specjalna Agro Profil

Na potrzeby projektu Pola Klasy S Online firma stworzyła specjalną stronę internetową, która stanowi swoistą multimedialną bibliotekę rolniczą. Firma regularnie publikuje na niej materiały filmowe, a Internauci dostają komplet informacji pomagających im w bieżącym zarządzaniu swoim gospodarstwem. Zyskają również dostęp do eksperckich porównań skuteczności różnych rozwiązań i ich wpływu na wysokość plonowania.

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje dostępne są za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Naszym celem jest, żeby Pola Klasy S Online uzbroiły każdego użytkownika serwisu w solidną dawkę wiedzy i praktyczne narzędzia do zastosowania na własnym polu. Pola Klasy S Online to kolejny, po wprowadzonych niedawno aplikacjach mojeINFOPOLE i NIEWYLEGAJ, krok firmy Syngenta w kierunku nowoczesnego rolnictwa cyfrowego.

Serwis Pola Klasy S Online dostępny jest pod adresem: www.syngenta.pl/polaklasys

 

Pola Klasy S online

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Kolejny tydzień wzrostów na rynku wieprzowiny

1,56 €. Dokładanie na takim poziomie zakończyła się dziś (05.03.2021) aukcja ISN w Niemczech. Po parunastu tygodniach stagnacji w końcu ceny tuczników pną się...

Komu należą się dopłaty?

Jak bumerang powraca temat braku właściwego rozdziału unijnych dopłat bezpośrednich do rolnictwa. Sprawą tą zajmują się krajowe organizacje rolnicze, a także rolnicze samorządy. I nic...

Innvigo wprowadza nowe produkty!

Firma Innvigo to producent środków ochrony roślin, który w swym portfolio ma 54 produkty, poczynając od herbicydów, poprzez fungicydy, insektycydy, regulatory wzrostu, i zaprawy...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,540SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły