czwartek, 23 maja, 2024
spot_imgspot_img

Syngenta zaprasza na kukurydziane Pola Klasy S 2023

spot_img

Spotkania w ramach cyklu Pola Klasy S na stałe wpisały się w kalendarz imprez rolniczych. W tym roku Syngenta zaplanowała 5 lokalizacji z poletkami odmianowymi kukurydzy i nie tylko.

Wszyscy zainteresowani uprawą kukurydzy w każdej z wybranych lokalizacji będą mogli zobaczyć ponad 20 odmian kukurydzy z przeznaczeniem na ziarno, jak i kiszonkę. Eksperci Syngenta przybliżą także realizowany od dwóch lat projekt MaxiMaize kierowany do plantatorów odmian kiszonkowych, a także zaprezentuje ofertę cyfrową, w ramach której będzie można skorzystać z narzędzia Cropwise Seed Selector, które pomaga w doborze najbardziej optymalnej dla danego stanowiska odmiany. Goście, który przybędą na Pola Klasy S 2023 będą mogli też zapoznać się z ofertą zapraw oraz preparatów biologicznych i herbicydów dla kukurydzy dopasowanych do warunków pogodowych.

Pola Klasy S Kukurydza 2023 – lokalizacje spotkań

Tegoroczne Pola Klasy S Kukurydza odbędą się w pięciu lokalizacjach w podanych poniżej terminach. Zależnie od regionu spotkania nastawione są na kukurydzę na ziarno lub kiszonkę.

 • 3 września – Gospodarstwo Rodzinne Dmochowscy
  Czyżew Siedliska 1, 18-220 Czyżew, woj. podlaskie
 • 8 września – Gospodarstwo Natalia Bednarska
  Polwica 37, 55-216 Polwica, woj. dolnośląskie
 • 15 września – Gospodarstwo Rolne Karolew Sp. z o.o.
  Karolew 7, 63-810 Borek Wielkopolski, woj. wielkopolskie
 • 19 września – Gospodarstwo Rolne Mazur
  64-730 Wieleń Północny, woj. Wielkopolskie
 • 28 września – Gospodarstwo Rolne Marcin Suszek
  Klimusin 6, 21-050 Klimusin, woj. lubelskie

Zaprawy i ochrona herbicydowa

Na spotkaniach rolnicy będą mieli okazję dowiedzieć się też więcej nt. dopasowania ochrony herbicydowej kukurydzy do panujących warunków pogodowych. Mowa będzie również o pierwszym w ofercie Syngenty biostymulatorze Quantis™, który skutecznie chroni uprawę przed stresem suszy. Eksperci Syngenty wyjaśnią, dlaczego ważne jest prawidłowe zaprawianie nasion kukurydzy i poznają strategię zaprawiana Syngenty zawartą w programach Elevation i Elevation Plus. Syngenta szerzej przedstawi też system służący do bezpiecznego napełniania opryskiwaczy, easyconnect.

Pola Klasy S Kukurydza 2023 – rejestracja

Udział w spotkaniach polowych wymaga rejestracji na stronie internetowej https://www.polaklasyskukurydza.pl/. Pod tym linkiem można także zapoznać się ze szczegółową agendą wszystkich spotkań.

Bernadetta Ryńska
Bernadetta Ryńska
Rolnik z pasji i wykształcenia, doświadczenie czerpie prowadząc rodzinne gospodarstwo. Zainteresowania: hodowla roślin, nasiennictwo, innowacje w rolnictwie.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x