czwartek, 22 lutego, 2024

Zetor na Techagro w Brnie

spot_img

Zakończyły się już największe targi rolne na terenie Czech – Techagro w Brnie. Podczas tegorocznej edycji Zetor zaprezentował sporo nowości, które z zaciekawieniem oglądali liczni zwiedzający.

Major z nowym designem

Największym zainteresowaniem cieszyła się zmodernizowana seria Major, wyróżniająca się nowym designem. Dynamiczna linia to dzieło włoskiego studia Pininfarina. Należy podkreślić, że ulepszona wersja łączy w sobie walory estetyczne oraz użytkowe. Inaczej ulokowane reflektory przednie oświetlają teraz większy obszar, a opadająca linia maski sprzyja lepszej widoczności. Docenią to również osoby wykorzystujące ten ciągnik w zestawie z ładowaczem czołowym. Oprócz zmian stylistycznych, nowe Majory posiadają nowocześniejsze hamulce, system odłączający automatycznie WOM w momencie zwolnienia siedzenia przez kierowcę, a także pasy bezpieczeństwa dla kierowcy oraz pasażera. Nowością mającą wpływ na komfort pracy jest zastosowanie wygodnego, obrotowego fotela pneumatycznego. Ciągniki serii Major HS i CL trafią do produkcji seryjnej latem tego roku.

Utilix i Hortus

Gamę Zetora poszerzyły w zeszłym roku dwa modele: Utilix oraz Hortus. Ciągniki o mocy od 40 do 70 KM znajdują zastosowanie zarówno w gospodarstwach rolnych, jak i branży komunalnej, ogrodnictwie czy na plantacjach.

– Maszyny w tym segmencie wydajnościowym tworzą aż 20% całkowitej sprzedaży w Europie, dlatego też Zetor wprowadza na rynek dwa nowe modele traktorów w czterech specyfikacjach: Utilix HT 45, Utilix HT 55, Hortus CL 65 i Hortus HS 65 – mówi na temat nowych modeli Marián Lipovský, dyrektor wykonawczy Zetor Tractors a.s.

Proxima

Unowocześniono także linię modelową Proxima, która aktualnie posiadać będzie nowe elementy zwiększające bezpieczeństwo, a także nową deskę rozdzielczą. Od drugiej połowy bieżącego roku będą dostępne również Proximy o mocy 80 i 90 KM.

Skrzynia ECO 40

Zmiany dosięgły również Forterrę, która otrzymała m.in. nowe, bardziej efektywne hamulce. Największą innowacją jest jednak skrzynia biegów ECO 40, która utrzymuje optymalne obroty silnika przy większych prędkościach. Jadąc 40 km/h na obrotomierzu zobaczymy tylko 1750 obr./min. Producent podaje, że tego typu działanie może przełożyć się na oszczędności sięgające nawet 20%. W tym roku przypada ponadto jubileusz 20-lecia obecności serii Forterra na rynku. Dotychczas nabywców znalazło ponad 21 tysięcy egzemplarzy, w 55 krajach świata. Z tej okazji Zetor zorganizował konkurs na Facebooku – wystarczy przesłać zdjęcie z maszyną i opisać najciekawsze związane z nią doświadczenie. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Naszą uwagę poświęcamy nie tylko modernizacji maszyn, ale również wzmacnianiu naszej pozycji na poszczególnych rynkach. Zyskaliśmy nowego partnera w Estonii, udało się nam też wejść do Wietnamu. Prowadzimy rozmowy z kolejnymi potencjalnymi partnerami w regionie Ameryki Południowej, Afryki Wschodniej oraz Azji Południowo-Wschodniej. Naszym tegorocznym celem jest wzrost produkcji w nawiązaniu do oczekiwanej stabilizacji na rynkach. Mamy wysokie oczekiwania w stosunku do przedstawionych nowości Utilix, Hortus i Major w nowym designie – dodaje Marián Lipovský.

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x