niedziela, 14 lipca, 2024
spot_img

Wydłużono termin składania wniosków o pomoc suszową. Sprawdź do kiedy

spot_img

Zgłaszane problemy z aplikacją suszową skłoniły Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi do ogłoszenia nowego terminu składania wniosków dotyczących oszacowania strat suszowych. Jak poinformował minister resortu rolnictwa, Robert Telus, rolnicy otrzymają dodatkowy czas na złożenie wniosków.

Nowy termin składania wniosków o pomoc suszową

W zeszłym tygodniu Biuro Związku Pracodawców – Dzierżawców i Właścicieli Rolnych otrzymało wiele skarg od rolników, którzy napotykali na znaczne ograniczenia w procesie składania wniosków o wsparcie w ramach aplikacji „Zgłoś szkodę rolniczą”. Aplikacja, która jest kluczowym narzędziem dla rolników w przypadku szkód suszowych, sprawiała wiele kłopotów.

Wczoraj, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi ogłosiło na platformie X (dawniej Twitter), że w odpowiedzi na sygnalizowane przez rolników trudności z korzystaniem z aplikacji „Zgłoś Szkodę Rolniczą”, termin składania wniosków dotyczących oszacowania strat spowodowanych suszą zostaje przesunięty na 17 listopada bieżącego roku.

źródło: MRiRW

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Basia
Basia
8 miesięcy temu

Dzień dobry czy ktoś wie kiedy pojawią się w tej aplikacji szacunki szkód ,żeby można było wygenerować

Susza
Susza
8 miesięcy temu
Reply to  Basia

Szacunki trzeba podać indywidualnie w aplikacji przy wyodrębnieniu każdej z upraw – podobno i tak będą wypłacać do max 30% szkody..

Basia
Basia
8 miesięcy temu
Reply to  Susza

Dzięki

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

3
0
Would love your thoughts, please comment.x