piątek, 23 lutego, 2024

Korytarz zbożowy na Morzu Czarnym kontynuuje działanie

spot_img

W czwartek wieczorem Ministerstwo Infrastruktury Ukrainy uspokoiło, że tymczasowy korytarz zbożowy funkcjonuje nadal, ale jego działanie odbywa się w warunkach wojny i musi uwzględniać czynniki pogodowe. Wcześniej lokalne źródła donosiły, że od wtorku do czwartku ruch korytarzem nie odbywał się ze względu na zagrożenie ze strony rosyjskiego lotnictwa.

W piątek (27.10.2023) faktycznie ruch statków został przywrócony

Tego dnia cztery masowce zabrały prawie 130 000 ton zbóż i 10 000 ton metali do krajów Afryki, Azji i Europy. W tym samym czasie jedenaście statków handlowych zawinęło do portów w Odessie, Czarnomorsku i Piwdennym, aby załadować prawie 225 tys. ton produktów rolnych i metali.

Tymczasowy korytarz pomógł wyeksportować 1,3 mln ton ukraińskich towarów

Według oficjalnych danych łącznie z korytarza wejściowego skorzystały 62 statki, a 37 wyeksportowało już ponad 1,3 mln ton ukraińskich produktów rolnych i innych ładunków.

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury Ukrainy

spot_img
Andrzej Bąk
Andrzej Bąk
Pochodzę ze wsi położonej na Lubelszczyźnie. Wykształcenie zdobyłem na studiach rolniczych w Olsztynie i Lublinie (ekonomika rolnictwa), oraz w Wyższej Szkole Menedżerów (doradztwo inwestycyjne i analiza finansowa). Pracowałem przy tworzeniu Warszawskiej Giełdy Towarowej S.A. (WGT S.A.) przy udziale ekspertów z giełdy w Chicago. Aktualnie prowadzę portal internetowy e-WGT - Internetowa Giełda Rolna należący do WGT S.A. Na co dzień zajmuję się analizą rynków rolnych i paliw.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x