sobota, 20 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

WAŻNE! Zakłady mleczarskie będą włączone do wsparcia dla energochłonnych przedsiębiorstw!

spot_img

Minister Robert Telus oraz sekretarz stanu Ryszard Bartosik rozmawiali wczoraj tj. 10 sierpnia z rolnikami z woj. zachodniopomorskiego, przedstawicielami Solidarności RI i Izb Rolniczych. Podczas spotkania padła bardzo ważna deklaracja, o którą apelował sektor mleczarski od roku.

Zakłady mleczarskie będą na liście przedsiębiorstw energochłonnych

Spotkanie odbywało się online i było nawiązaniem do wcześniejszych rozmów, podejmowanych działań oraz zapisów protokołu końcowego z negocjacji pomiędzy MRiRW a stroną społeczną w Barzkowicach i Szczecinie 26 i 27 kwietnia br. 

Głównym tematem rozmów było wsparcie rolników, którzy ponieśli straty w wyniku anomalii pogodowych, przede wszystkim suszy i gradobicia. Rolnicy zawracali uwagę na trudną sytuację w tym zakresie hodowców zwierząt, szczególnie bydła mlecznego.

Minister poinformował, że decyzją podjętą na ostatnim posiedzeniu Rady Ministrów zakłady mleczarskie zostały włączone do listy zakładów objętych wsparciem, jako energochłonne.

“To powinno dać pozytywny impuls i może wpłynąć na poprawę sytuacji na rynku mleka” – powiedział minister.

Rozdzielenie produkcji roślinnej i zwierzęcej

Szef resortu rolnictwa poinformował rolników, że zwrócił się z pismem do Komisji Europejskiej w sprawie rozdzielania produkcji roślinnej od produkcji zwierzęcej w celu zwiększenia możliwości udzielania pomocy kleskowej.

“Czekamy na odpowiedź Komisji w tej sprawie, jeśli będzie pozytywna to wprowadzimy wdrożymy ją w życie” – zapewnił minister Telus.

źródło: MRIRW

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x