środa, 24 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Startup Collaborator 2024: John Deere wybrał 6 nowych firm

spot_img

Czy słyszeliście kiedyś o programie Startup Collaborator 2024? To inicjatywa, którą John Deere zainaugurował w 2019 roku, mająca na celu nie tylko wzmocnienie, ale przede wszystkim pogłębienie interakcji z dynamicznymi startupami. Program skupia się na poszukiwaniu technologii, które mogą dostarczyć wartości dodanej dla klientów z branży rolniczej i budowlanej. W najnowszym ogłoszeniu, John Deere przedstawił nazwy sześciu nowych firm, które dołączyły do programu.

Wspólne odkrywanie potencjału

Program dla startupów jest korzystny zarówno dla firmy John Deere, jak i dla startupów, które w nim uczestniczą” – powiedział Dennis Muszalski, wiceprezes ds. inżynierii modułów i systemów elektryfikacji w John Deere.

Program koncentruje się na znalezieniu nowych rozwiązań dla naszych klientów. Naszym celem jest wspólne zdobywanie wiedzy i odkrywanie możliwości, które pomogą klientom wyciągnąć jeszcze więcej korzyści w sposób, który wcześniej wydawał im się nieosiągalny

6 nowych firm w programie 2024 Startup Collaborator

Wśród firm uczestniczących w programie 2024 Startup Collaborator znalazły się:

  • Constellr – firma mierząca temperaturę powierzchni ziemi i wody z własnych satelitów z niespotykaną dotąd dokładnością, aby dać wgląd w bardziej zrównoważoną przyszłość.
  • Geminos – firma zajmująca się sztuczną inteligencją, umożliwiająca innym biznesom zrozumienie i wykorzystanie przyczynowości procesów w celu ich usprawnienia i podejmowania bardziej trafnych decyzji.
  • SB Quantum – firma zajmująca się czujnikami kwantowymi, koncentrująca się na nawigacji opartej na nowatorskim magnetometrze kwantowym.
  • Fermata Energy – lider vehicle-to-everything (V2X) – platformy dwukierunkowego ładowania, która pozwala zarówno ładować, jak i rozładowywać akumulatory elektryczne w pojazdach.
  • goFlux – brazylijska firma logistyczna koncentrująca się na cyfryzacji procesu logistycznego. 
  • Cloudscape Labs – firma zajmująca się oprogramowaniem do zarządzania produkcją, koncentrująca się na zapewnieniu widoczności miejsc pracy w całym zespole budowlanym, aby pomóc w osiągnięciu celów w zakresie produkcji, kosztów i bezpieczeństwa.

Tegoroczna lista reprezentuje zróżnicowaną grupę rozwiązań, które mają zastosowanie w szeregu wyzwań i możliwości, przed którymi stoją nasi klienci” – powiedział Cody Sorge, Business Development Manager w John Deere Intelligent Solutions Group.

Z niecierpliwością czekamy na współpracę z tymi firmami, by móc poznać ich rozwiązania i dowiedzieć się, w jaki sposób mogą być one stosowane przez klientów John Deere w rolnictwie i budownictwie.

Wczesne wykrywanie i punktowe opryski to odpowiedź na jedno z największych wyzwań rolnictwa

Jak oparte na danych zarządzanie poszczególnymi roślinami może zmienić kształt rolnictwa na dużą skalę oraz zwiększyć wydajność? Badania pokazują, że rolnicy na całym świecie marnują ponad 30% chemicznych pestycydów i nawozów z powodu ich nadmiernego stosowania, a mimo to tracą do 20% swoich zbiorów z powodu patogenów. Aby zminimalizować koszty i zwiększyć ilość plonów, rolnicy potrzebują zupełnie nowego systemu wczesnego ich wykrywania i odpowiednich interwencji dostosowanych do konkretnych roślin. 

InnerPlant – startup, który dołączył do programu Startup Collaborator w 2022 roku, może już wkrótce zaproponować takie rozwiązanie dzięki współpracy z John Deere. Uprawy InnerPlant sygnalizują stres już na poziomie komórkowym, a platforma technologii cech InnerPlant umożliwia zdalnym czujnikom – takim jak satelity – interpretację tego, czego i kiedy doświadcza roślina.  

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x