środa, 24 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Zmiany w zarządzie Grupy Azoty – Krzysztof Kołodziejczyk nowym pełniącym obowiązki prezesa

spot_img

Rewolucyjne zmiany w zarządzie spółki! Krzysztof Kołodziejczyk, doświadczony menedżer finansowy, został delegowany z rady nadzorczej do tymczasowego objęcia obowiązków prezesa. Co więcej, reorganizacja dotknęła także skład zarządu, który teraz liczy zaledwie trzy osoby.

Nowy prezes Grupy Azoty

W wyniku decyzji rady nadzorczej Azotów, prezes Tomasz Hinc oraz wiceprezesowie: Mariusz Graba, Filip Grzegorczyk, Grzegorz Kądzielawski i Marcin Kowalczyk zostali odwołani ze stanowisk. W ich miejsce pojawił się trzyosobowy zarząd, w skład którego wchodzą: Krzysztof Kołodziejczyk, wiceprezes Marek Wadowski oraz Zbigniew Paprocki, będący jednocześnie dyrektorem generalnym.

Kim jest Krzysztof Kołodziejczyk?

Kołodziejczyk, znany ze swojej skuteczności i doświadczenia, ma pełnić obowiązki prezesa do czasu wyłonienia nowego lidera w procesie rekrutacyjnym. Jednak nie dłużej niż przez trzy miesiące. Portal Energia RP informuje, że Kołodziejczyk ma bogate doświadczenie w zarządzaniu finansami, zdobyte między innymi w Metrum Cryoflex i Sices Polska. W latach 2019-2021 był członkiem zarządu i dyrektorem finansowym w Boryszewie, a wcześniej pełnił kluczowe funkcje w firmach takich jak Mostostal Siedlce, Polimeks-Mostostal czy Ciech Chemical Group.

Nadzwyczajne walne zgromadzenie Grupy Azoty przyniosło również gruntowne zmiany w radzie nadzorczej. Hubert Kamola objął funkcję przewodniczącego, a z siedmioosobowego składu zachowali swoje stanowiska jedynie trzej przedstawiciele pracowników. Do rady powołano dodatkowo pięć nowych członków.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x