czwartek, 13 czerwca, 2024
spot_img

Powiat wołowski: 40 kg mefedronu znaleziono w gospodarstwie rolnym

spot_img

Policjanci z różnych jednostek – Zarządu w Bydgoszczy Centralnego Biura Śledczego Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Komendy Powiatowej Policji z Wołowa – wspólnie przeprowadzili akcję, podczas której zlikwidowali trzy miejsca, gdzie produkowano narkotyki. Jeden z tych punktów okazał się być gospodarstwem rolnym w powiecie wołowskim.

źródło: CBŚP

Laboratorium narkotykowe w gospodarstwie rolnym. Zabezpieczono 40 kg mefedronu i 27,5 litra klefedronu

Zgodnie z informacją przedstawioną w oficjalnym komunikacie Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP), na terenie powiatu wołowskiego ujawniono działające ognisko produkcyjne narkotyków. Konkretnie, było to gospodarstwo rolne, gdzie policjanci dokonali zatrzymania dwóch osób zaangażowanych w tę działalność. W jednym z pomieszczeń tego obiektu odkryto różnorodne urządzenia, które służyły do wytwarzania narkotyków. Wśród nich wymienić można magnetyczne mieszadła, szkła laboratoryjne oraz niezbędne prekursory do procesu produkcji. W wyniku przeprowadzonej akcji, funkcjonariusze zabezpieczyli imponującą ilość materiałów – 27,5 litra płynnego klefedronu oraz 40 kg skrystalizowanego mefedronu.

Na kolejnej prywatnej posesji zlikwidowano drugie laboratorium do produkcji narkotyków syntetycznych. Zabezpieczono specjalistyczny sprzęt i substancje chemiczne używane do wytwarzania amfetaminy, w tym P2NP, toluen, metyloaminę i kwasy, oraz 20 kg kofeiny. Odkryto także 40 kg klefedronu, kilka pojemników z krystalizującym się klefedronem i 1 kg hermetycznie zapakowanej amfetaminy.

Trzecie miejsce związane z przestępczością narkotykową znajdowało się w wynajętym mieszkaniu. Tam znaleziono 6 kg amfetaminy, 8 kg heksenu, 1 kg marihuany i 6 kg klefedronu. Znalezione narkotyki były już przygotowane do sprzedaży, pakowane w torebki dilerskie. W pomieszczeniach mieszkania natrafiono również na pojemniki z amfetaminą i mefedronem, przekazane do Laboratorium Kryminalistycznego do dalszych badań. W mieszkaniu znaleziono także niezbędny sprzęt laboratoryjny oraz substancje chemiczne, w tym chlorek rtęci, kwas siarkowy, kwas solny i 25 kg kofeiny.

Zarekwirowano 150 kg różnych narkotyków

W wyniku przeprowadzonej akcji, funkcjonariusze zarekwirowali ogółem około 150 kg różnych narkotyków, które zostały wyprodukowane w trzech zlokalizowanych miejscach, stanowiących działalność dwóch zatrzymanych osób. Dodatkowo, skonfiskowano sprzęt, urządzenia oraz substancje chemiczne, które służyły do wytwarzania narkotyków, a także odkryto majątek o wartości przekraczającej 71 tys. zł w różnych walutach.

Osoby zatrzymane w wyniku działań zostały postawione w stan oskarżenia o znaczną produkcję środków psychotropowych. W związku z dostępnym materiałem dowodowym, sąd podjął decyzję o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec obu zatrzymanych. Kolejne etapy tej sprawy będą prowadzone przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Wołowie.

źródło: CBŚP

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x