sobota, 15 czerwca, 2024
spot_img

Pomoc suszowa 2019 – kiedy wypłata zaległych pieniędzy?

spot_img

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski zapewnia, że w ciągu kilku tygodni po najbliższej nowelizacji budżetu państwa, na konta rolników poszkodowanych przez ubiegłoroczną suszę, trafi niewypłacone jeszcze wsparcie.
Zaległości w wypłacaniu pomocy suszowej dotyczą ponad 10 procent poszkodowanych gospodarstw. Szef resortu rolnictwa wyjaśnia, że problem z wypłatą części pomocy suszowej za 2019 rok spowodowany był nieprzewidzianymi wydatkami  związanymi z epidemią koronawirusa.

Dopłaty bezpośrednie i siewne

Szef resortu rolnictwa poinformował również, że Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zakończyła już  wypłatę dopłat bezpośrednich. Wypłacono ogółem 1 mld 285 mln zł. Sądowego rozpatrzenia wymagają ko 34 sprawy, Zakończono też wypłatę dopłat do materiału siewnego. Na konta rolników wpłynęło około 9 mln zł.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło: MRiRW
Foto: Pixabay

Wnioski suszowe przez aplikację?

Susza i zmiany klimatu a ponowne wykorzystanie wody

 

 

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników