czwartek, 18 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Ogólnopolski protest rolników 20 marca. Gdzie odbędą się blokady? [MAPA PROTESTÓW]

spot_img

W Polsce, 20 marca zapowiada się jako dzień szczególny – dzień, w którym rolnicy z całego kraju po raz kolejny zjednoczą siły, by walczyć o swoje prawa i godne warunki życia. Ogólnopolski protest rolników 20 marca odbędzie się we wszystkich miastach wojewódzkich, ale również w miastach powiatowych i na głównych drogach komunikacyjnych.

Ogólnopolski Strajk Generalny 20 marca: Apel o konkrety zamiast pustych obietnic

Rolnicy nie zamierzają się poddać, dopóki ich głos nie zostanie usłyszany i ich postulaty nie zostaną zrealizowane. Dlatego też, przygotowują się oni do masowych demonstracji, które obejmą nie tylko miasta wojewódzkie, lecz także miasta powiatowe oraz główne trasy komunikacyjne.

Ogólnopolski strajk generalny zaplanowany na 20 marca to moment, w którym rolnicy zamierzają pokazać, że są gotowi na podjęcie wszelkich działań, by ich głos został usłyszany. Spotkania z premierem, ministrem rolnictwa, propozycje rozwiązań – to wszystko nie wystarcza. Rolnicy oczekują konkretnych działań, kluczowych decyzji, w tym również ze strony Komisji Europejskiej.

Ogólnopolski strajk generalny rolników 20 marca jest zapowiadany jako „najazd gwiaździsty” na każde miasto wojewódzkie. Ciągniki wjadą do miast, a rolnicy staną w obronie swoich interesów. Liderzy protestów podkreślają, że dla nich jest to kwestia zasadnicza, gdyż od tego zależy nie tylko ich przyszłość, lecz także dobro całego kraju.

Mimo zapowiedzi kontynuacji rozmów i negocjacji z rządem, protesty nadal trwają, na granicy z Ukrainą oraz w postaci blokad dróg ekspresowych i autostrad w Polsce. Mobilizacja protestujących odbywa się na różnych szczeblach, począwszy od lokalnych inicjatyw w gminach i powiatach, aż po centralne planowanie akcji na poziomie kraju.  Na przykład od niedzieli do środy zaplanowano blokadę przejścia granicznego na autostradzie A2 w Świecku.

Rolnicy organizują się w województwach

W całej Polsce rolnicy szykują się do masowych protestów, organizując się w różnych województwach. Planowane demonstracje nabierają tempa, a organizacje rolnicze jednoczą siły, wyrażając jednomyślność w działaniu.

“Na 20 marca zaplanowaliśmy blisko 40 punktów protestów! Ta historyczna ilość wynika tylko z braku reakcji na nasze postulaty, ze strony rządu tego w Brukseli, jak i tego w Warszawie. Rodacy, nie miejcie nam za złe, ale my po prostu musimy!” – informuje  na facebooku organizacja rolników „Rola Wielkopolski” i apeluje do wszystkich chętnych o zaangażowanie się w organizację strajku.

W Bydgoszczy przewidywane są blokady zarówno na obwodnicy, jak i drogach wylotowych z miasta. Ponadto, w licznych miejscowościach województwa kujawsko-pomorskiego planowane są blokady trwające nawet do 19 kwietnia, obejmujące m.in. most przez Wisłę w Fordonie. Rolnicy z obszarów Podlasia i Mazowsza mają zamiar zablokować drogę S8 oraz węzeł z wiaduktem w miejscowości Milewo Zabielne. Analogiczne akcje protestacyjne są przygotowywane także w województwach zachodniopomorskim, dolnośląskim i warmińsko-mazurskim. Warto zaznaczyć, że do starostw powiatowych nadal napływają zawiadomienia o planowanych protestach na 20 marca.

Poniżej mapa planowanych protestów rolników na 20 marca

Protest rolników 20 marca: Gdzie zgłosić strajk?

Aby zgłosić lokalizację protestów, organizatorzy proszą o przesłanie informacji na adres mailowy: protestrolnikowmapa@gmail.com, zgodnie z poniższym szablonem:

  • Kontakt: [Imię i nazwisko]
  • Telefon: [Numer kontaktowy]
  • Powiat:
  • Województwo:
  • Dokładna lokalizacja: (np. odnośnik do pinezki na mapie Google)

Postulaty rolników. Czego oczekują?

Żądania rolników pozostają niezmienne w porównaniu z poprzednimi strajkami. Rolnicy domagają się wstrzymania importu towarów rolnych z Ukrainy, wycofania się z europejskiego Zielonego Ładu oraz odbudowy hodowli w Polsce.

Podoba Ci się nasze zaangażowanie w ważne sprawy rolnictwa? Cenisz jakość naszych treści? Chcesz być aktywną częścią naszej społeczności? Teraz możesz nas wesprzeć! Kliknij w link i postaw nam wirtualną kawę! Dzięki Tobie zwiększymy wpływ na kształtowanie przyszłości rolnictwa i świadomość społeczną.

POSTAW NAM KAWĘ!

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Agn
Agn
1 miesiąc temu

Chcecie strajkować? Jedźcie na Warszawę i utrudniajcie życie tym, co są za to odpowiedzialni. Odczepcie się od zwykłych ludzi i dajcie nam żyć!!! Wyżywacie się na niewinnych ludziach!!! Też mamy swoje życie, musimy się przemieszczać. Nie interesuje mnie, ile rolnik ma zboża w stodole, niech obniży cenę i sprzeda. Rolnika nie interesuje, ile ja mam towaru w magazynie, który też bym chciała sprzedać po wysokiej cenie, ale nie mogę, bo mam konkurencję z Chin. Co chwilę dostajecie dotacje, ciągle wam źle. Zła pogoda, nieurodzaj – dotacje, dobra pogoda, duży urodzaj, dotacje – bo za tanio. Za nieprzepuszczenie karetki na sygnale ten rolnik powinien iść do pierdla a karetki powinny przestać jeździć na wieś, do waszych umierających rodziców, chorych dzieci i rodzących żon! DOŚĆ!!! DOŚĆ!!! DOŚĆ!!!

Aga
Aga
30 dni temu

Kto was podjudza , kto wami kieruje , dlaczego nie strajkowaliscie wcześniej, co was powstrzymywało, dlaczego działacie na rzecz wewnętrznych sporów między ludźmi, dlaczego wywieszacie banery popierające Rosję, dlaczego utrudniacie życie zwykłym ludziom , co oni są winni ?? To jest już bardzo męczące i coraz więcej ludzi ma was dosc , chcecie naprawdę wewnętrznych konfliktów ??? Nie widzicie szerszej perspektywy komu taka sytuacja jest na rękę?? Zawsze wierzyłam że Polacy to mądry naród a tu taki zawód.

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

2
0
Would love your thoughts, please comment.x