środa, 24 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Rozpoczął się ogólnopolski protest rolników! O co walczą? [MAPA PROTESTÓW] 

spot_img

To już dziś, rolnicy zablokują drogi dojazdowe w całej Polsce. Instytut Gospodarki Rolnej przygotował interaktywną mapę, na której zaznaczono ponad 200 miejsc, gdzie rolnicy planują przeprowadzić swoje protesty. W jakich regionach Polski obecnie manifestują rolnicy?

Gdzie strajkują rolnicy? [MAPA]

Rolnicy zapowiadają nie tylko blokowanie przejść granicznych, ale również skupiają swoje działania na węzłach komunikacyjnych i drogach dojazdowych prowadzących do stacji kolejowych oraz portów morskich. Demonstranci zamierzają zablokować wjazd na autostradę A2 na węźle w Skierniewicach, pojawią się także w okolicach skrzyżowania drogi krajowej numer 70 i autostrady A2. Kierowców nie ominie również blokada na drodze S17 z Warszawy do Lublina. Dodatkowo, 20 lutego rolnicy zamierzają zablokować cztery polsko-ukraińskie przejścia graniczne: Hrebenne, Medyka, Korczowa i Dorohusk.

Skalę protestu ukazuje aktualizowana na bieżąco mapa przygotowana przez Instytut Gospodarki Rolnej.

Dlaczego rolnicy protestują?

Producenci rolni w Polsce stawiają czoła trudnościom wynikającym z nadmiernego napływu towarów z Ukrainy. Wśród głównych żądań rolników znajduje się konieczność uszczelnienia handlu z naszymi sąsiadami, aby chronić krajową produkcję rolną. Dodatkowo, protestujący rolnicy wyrażają poważne zastrzeżenia wobec tzw. Zielonego Ładu, czyli pakietu inicjatyw Unii Europejskiej mających na celu osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 roku. Przedstawione zmiany zakładają mi.in ograniczenie stosowania pestycydów i nawozów. Te propozycje budzą niepokój wśród rolników, którzy obawiają się znacznego wzrostu kosztów produkcji rolnej.

źródło:Solidarność RI; IGR; AUTOSWIAT

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x