czwartek, 18 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Rolnicy zablokują przejście graniczne na A2 w Świecku! Kiedy rusza protest?

spot_img

Rolnicy, po wielu miesiącach oczekiwania na konkretną reakcję ze strony rządu, postanowili podjąć radykalne działania. Niezadowoleni z braku konkretnych rozwiązań i działań ze strony władz, zdecydowali się na ponowną blokadę graniczną na autostradzie A2 w Świecku. Kiedy i w jaki sposób ma przebiec zaplanowany protest rolników?

Rolnicy są rozczarowani brakiem reakcji rządu

Po wielu tygodniach oczekiwania na reakcję ze strony rządu, rolnicy postanowili podjąć kolejny krok w swojej walce o lepsze warunki dla branży. Wczoraj odbyło się spotkanie podsumowujące wcześniejsze rozmowy z premierem oraz dotychczasowe działania władz. Niestety, rolnicy nie otrzymali satysfakcjonujących odpowiedzi ani konkretnych działań ze strony rządu, co tylko zwiększyło ich niezadowolenie i frustrację.

Blokada A2 w Świecku – kiedy rusza protest?

Brak odpowiedzi i konkretnych kroków ze strony władz skłonił rolników do podjęcia drastycznych środków. Jak przekazał redakcji Agro Profil, Roman Waszczyk, rzecznik protestu na S3, bez względu na rozwój wydarzeń, planują oni ponowną blokadę przejścia granicznego na autostradzie A2 w Świecku. Blokada ma rozpocząć się w niedzielę, 17 marca 2024 roku, o godzinie 13:00 i potrwać do środy, 20 marca 2024 roku, do godziny 22:00.

Z otrzymanych informacji wynika także, że z dużym prawdopodobieństwem do protestu rolników na A2 Świecko przyłączą się też transportowcy (decyzja zapadnie z ich strony w czwartek).

Rolnicy przez blokadę będą przepuszczać tylko służby, transporty ponadnormatywne oraz pracowników medycznych.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x