czwartek, 18 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Powstał Ruch Młodych Farmerów. Kim są? O co walczą?

spot_img

W trakcie trwającego impasu w relacjach pomiędzy rolnikami a władzami, narodziło się coś zupełnie nowego – Ruch Młodych Farmerów (RMF). To nie tylko kolejna organizacja czy związek zawodowy, to głos młodego pokolenia rolników, którzy postanowili wziąć sprawy we własne ręce i działać na rzecz zmian w swoim środowisku. Kim są ci młodzi farmerzy i o co właściwie walczą?

Nowe zrzeszenie: Ruch Młodych Farmerów

Kamil Marunowski, który zdobył popularność jako „Rolnik na każdą okazję”, zwrócił się do swoich obserwatorów z zapowiedzią nowego początku. Wraz z innymi prominentnymi postaciami rolniczej społeczności, ogłosił powstanie Ruchu Młodych Farmerów (RMF).

Już wczoraj, czyli 12 marca, w mediach społecznościowych pojawił się nowy kanał pod nazwą Ruch Młodych Farmerów, a wraz z nim film przedstawiający głównych uczestników tego ruchu. W krótkim materiale wideo zobaczymy nie tylko znane twarze z branży rolniczej obecne w mediach społecznościowych, ale także osoby zaangażowane w protesty rolnicze.

Ruch Młodych Farmerów: determinacja młodych pokoleń rolników

W cytowanej wypowiedzi Kamil Marunowski, rolnik i influencer, przedstawia decydujący moment w działaniach rolniczej społeczności. Zwraca uwagę na zakończenie sposobu, w jaki dotychczas prowadzono dialog z rolnikami – bez ich udziału i poprzez reprezentantów, którzy nie zawsze mieli adekwatne doświadczenie czy zrozumienie ich potrzeb. Marunowski wyraża również determinację w przekształceniu tej sytuacji poprzez inicjatywę Ruchu Młodych Farmerów (RMF), który skupia młodych rolników zaangażowanych w organizowanie protestów i wyjaśnianie ich na platformach społecznościowych. Podkreśla, że RMF jest głosem społeczności rolniczej, który wreszcie zorganizował się, i zachęca do śledzenia działań tego ruchu na różnych portalach społecznościowych. 

Kto tworzy Ruch Młodych Farmerów?

Wśród założycieli i członków Ruchu Młodych Farmerów znajdziemy zarówno znane twarze z mediów społecznościowych, jak i tych, którzy zdecydowali się dołączyć do walki o sprawiedliwość w rolnictwie.

Wśród założycieli i członków Ruchu Młodych Farmerów znajdują się:

 • Kamil Marunowski – znany jako „Rolnik na każdą okazję”
 • Grzegorz Guzik – znany jako „Guzik Rolnik”
 • Szymon Statkiewicz
 • Damian Murawiec
 • Patryk Kieloch
 • Mateusz Kulecki – znany jako „Kula”
 • Emil Lemański – redaktor Agro profil znany z „Rola Wielkopolski”
 • Daria Kowalewicz – znana jako „Dorisanka”
 • Patrycja Bajus
 • Hubert Ojdana – znany jako „GR Ojdana”
 • Sandra Sierocka – znana jako „Sierotarolnik”
 • Sebastian Dziamski – znany jako „Rola Wielkopolski”
 • Michał Nowacki – znany jako „Rolnik NieProfesjonalny”
 • Grzegorz Majewski
 • Grzegorz Bardowski
 • Agata Stachowiak – znana jako „Księgowa Rolnika”
Targi Agrotech 2024. Od lewej: Patrycja Bajus; Prezes zarządu Agro Wydawnictwo Zofia Pucek; Wiktoria Kaczmarczyk; Daria Kowalewicz (DORISANKA)
Targi Agrotech 2024. Michał Piśny, redaktor Agroprofil i Sandra Sierocka (SIEROTAZTRAKTORA)
Hubert Ojdana, archiwum AP
Targi Agrotech 2024. Emil Lemański i Filip Michalski, redaktorzy AgroProfil
Ruch Młodych Rolników

W zaledwie kilka godzin po swoim powstaniu, Ruch Młodych Farmerów zaskarbił sobie ogromne wsparcie i zainteresowanie, a liczba ich sympatyków stale wzrasta.

Napisz komentarz

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Leszek
Leszek
1 miesiąc temu

Mam przez te protesty bana na yt więc pozwolę sobie tutaj. Chcą nas oszukać jakimiś nic nie znaczącymi ustępstwami. A co z co2,samochodami,domami i ogrzewaniem. Mają ograniczyć dostęp do wody i zakazać uprawiania ogródków . Jeżeli nie wycofają się z całości to i tak nas załatwią. Jedyna szansa i rozwiązanie to założyć partię prawdziwych rolników. Przy takim poparciu to wywalimy śmieci z UE albo z niej wyjdziemy. Tylko się zrzeszajcie bo już widac podziały.

KKE
KKE
29 dni temu

Czy nazwę sponsoruje radio RMF?

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

2
0
Would love your thoughts, please comment.x