czwartek, 25 lipca, 2024
spot_img

Noc i sobota skąpane w deszczu [POGODA]

spot_img

W nocy z północy na południe przemieszczał się będzie front ze słabymi opadami deszczu. Do północy przelotne opady pojawią się na Warmii i Mazurach, Pomorzu Gdańskim, Szczecińskim oraz na Ziemi Lubuskiej- padać ma tutaj także w drugiej części nocy. Do rana opady frontowe dotrą nad Suwalszczyznę, Kujawy, Wielkopolskę, Dolny Śląsk (pas od Suwałk po Mławę, Inowrocław, Gniezno, Leszno, Żary, Jelenia Góra)- we wschodniej stronie frontu popada deszcz ze śniegiem. Na pozostałym obszarze sucho, a pogodne niebo utrzyma się tylko na krańcach południowych i południowo-wschodnich.

Przewidywana suma opadów wyniesie około 3-7 mm na północy kraju oraz 4-10 mm na Ziemi Lubuskiej i na wybrzeżu.

Temperatura w nocy spadnie do -5 stopni w mrozowiskach Podhala, -3/-2 stopnie na Lubelszczyźnie, Górach Świętokrzyskich, Górnym Śląsku, 0 stopni od Białegostoku, Warszawy po Łódź, Opole. +2 stopnie na Warmii i Mazurach, Kujawach i Dolnym Śląsku, do +4 stopni na zachodzie i północy kraju.

Do południa front z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem dotrze nad całe Podlasie, Mazowsze, Ziemię Łódzką, Góry Świętokrzyskie (na wzniesieniach sypnie śniegiem- Chęciny), Górny Śląsk, Opolszczyznę. Padać ma w dalszym ciągu na zachodzie kraju (deszcz). Na północy opadów mniej- popada najwyżej słaba mżawka (szczególnie na zachodzie Kaszub- Szczecinek, Bobolice, Miastko, Koszalin). Sucho i pochmurno w Małopolsce, Podkarpaciu i Roztoczu- tutaj do wieczora tylko miejscami najwyżej pokropi.

Popołudniu na północy opady ustaną. W ich miejsce pojawią się przejaśnienia. Na pozostałym obszarze spodziewane są opady deszczu- początkowo od Białowieży po Lublin, Włodawę, Kraśnik opady śniegu z deszczem. Gdzieś na Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce pojawi się jutro wąski pas z większym- chwilami całkiem intensywnym deszczem. Dziś wydaje się, że to będzie gdzieś w okolicy Gorzowa Wielkopolskiego, Poznania, Słupcy. Do wieczora spadnie około 3-5 milimetrów deszczu, a w okolicy Słupcy, Poznania, Gorzowa do 12 milimetrów.

W najcieplejszym momencie dnia temperatura podniesie się do +3/+4 stopni na Podlasiu, +6/7 stopni na wschodzie, północy i w centrum, do +7/+10 stopni na wybrzeżu, zachodzie i południu kraju- gdzie początkowo powieje wiatr halny.

Późnym wieczorem ponownie zacznie padać na wybrzeżu i Kaszubach (szczególnie północne regiony). Drobne opady w raz z ustaniem wiatru halnego pojawią się na Górnym Śląsku, Podkarpaciu i w Małopolsce. Przelotnie popada także na pozostałym obszarze.

Wiatr w całym kraju silny, na Podhalu i w górach halny w porywach do 60-80 km/h, w górach do ponad 100 km/h. Porywy do 75-85 km/h spodziewane są także na wybrzeżu. Na pozostałym obszarze powieje z prędkością 30-40 km/h, w porywach do 70 km/h.

 

Łukasz Sieligowski 

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników