poniedziałek, 26 lutego, 2024

Już 19 mln ton ukraińskich towarów rolnych wypłynęło korytarzem zbożowym

spot_img

Na dzień 31-go stycznia 2023 łączny tonaż zbóż i innych produktów rolnych wyeksportowanych z trzech ukraińskich portów Wielkiej Odessy wyniósł 19 104 631 ton. W sumie 692 statki zostały upoważnione do wejścia do ukraińskich portów i 690 do wyjścia z nich.

ceny_zboże

Po 2-dniowej przerwie (związanej ze sztormem) trzy suche masowce z kukurydzą i pszenicą opuściły ukraińskie porty w ramach Inicjatywy Zbożowej – poinformowało o tym Wspólne Centrum Koordynacyjne.

Do Chin wypłynęły dwa suche masowce Globe Danae (70 tys. ton kukurydzy) i Wei Hei (63,5 tys. ton kukurydzy). Statek Donna Judi popłynął do Chin z 33 tysiącami ton pszenicy.

Przedłużona w listopadzie umowa o bezpiecznym korytarzu zbożowym obowiązuje do 18-marca 2023 roku

Źródło: Ukragroconsult

spot_img
Andrzej Bąk
Andrzej Bąk
Pochodzę ze wsi położonej na Lubelszczyźnie. Wykształcenie zdobyłem na studiach rolniczych w Olsztynie i Lublinie (ekonomika rolnictwa), oraz w Wyższej Szkole Menedżerów (doradztwo inwestycyjne i analiza finansowa). Pracowałem przy tworzeniu Warszawskiej Giełdy Towarowej S.A. (WGT S.A.) przy udziale ekspertów z giełdy w Chicago. Aktualnie prowadzę portal internetowy e-WGT - Internetowa Giełda Rolna należący do WGT S.A. Na co dzień zajmuję się analizą rynków rolnych i paliw.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x