wtorek, 18 czerwca, 2024
spot_img

Groźny wyciek gazu na terenie cukrowni w Środzie Wielkopolskiej

spot_img

Do rozszczelnienia instalacji z gazem doszło w środę rano w jednym z zakładów w Środzie Wlkp. Ewakuowanych zostało ponad 180 osób. W wyniku zdarzenia poszkodowanych zostało 7 pracowników.

Rozszczelniła się instalacja

Jak poinformował st. kpt. Daniel Pawłowski z Komendy Powiatowej PSP w Środzie Wielkopolskiej, służby odebrały zgłoszenie o zdarzeniu w środę rano, po godz. 6.30. Na miejscu okazało się, że prawdopodobnie wskutek prac technologicznych doszło do rozszczelnienia instalacji na etapie procesu technologicznego i w związku z tym ulotnił się jeden z gazów, który jest wykorzystywany w tym procesie.

„Takiej sytuacji nie mieliśmy nigdy. Teraz trwa sprawdzanie rurociągu gazowego, jeden z naszych pracowników został oddelegowany i w aparacie gazowym prowadzi przegląd instalacji. Towarzyszą mu strażacy”– powiedział Jacek Pietrowiak, dyrektor do spraw remontów w Pfeifer & Langen Polska SA.

Ewakuowano 182 osoby. 7 osób poszkodowano

Wskutek rozszczelnienia, z cukrowni ewakuowano 182 osoby. 7 osób zostało poszkodowanych. Pomoc 7 osobom poszkodowanym została udzielona niezwłocznie przez strażaków. Po przybyciu zespołów ratownictwa medycznego przetransportowano te osoby do okolicznych szpitali. Obecnie służby na miejscu wietrzą pomieszczenia i ustalają, jaki dokładnie gaz ulotnił się w zakładzie. Podejrzenia mówią o tlenku węgla. Do momentu ostatecznego potwierdzenia przyczyn cukrownia nie będzie pracować. Jedynym działem, który obecnie funkcjonuje jest pakownia, która nie jest połączona z fabryką. Jak informują przedstawiciele cukrowni, zakład powinien zacząć działać na dniach. 

źródło i zdj: głoswielkopolski.pl

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x