piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img

Dopłaty w przyszłym tygodniu? Komisarz zdradza informacje

spot_img

8 kwietnia odbyła się konferencja poświęcona unijnym dopłatom do nawozów. Po niejasnościach jakie miały ostatnio miejsce, komisarz ds. Rolnictwa przekazał, że decyzja o dopłatach do nawozów prawdopodobnie zapadnie w najbliższych dniach. 

Wojciechowski o dopłatach do nawozów

„Jestem pewien, że decyzja – bo nie mogę tego w tym momencie ogłosić, bo sprawą zajmuje się inna dyrekcja, inny komisarz, pani komisarz Margrethe Vestager, odpowiedzialna za politykę konkurencji – ale wszystko wskazuje, że w najbliższych dniach ta decyzja zapadnie. Polski wniosek zostanie uwzględniony i pomoc dla rolników będzie mogła być udzielana” – sugerował komisarz. 

MRIRW złożyło prawidłowy wniosek o dopłaty 

Całe zamieszanie z dopłatami związane było z blednie złożonym wnioskiem. MRIRW złożyło wniosek do KE o możliwość dopłat do nawozów dla rolników, gdy jeszcze nie było ram kryzysowych. Stąd modyfikacja wniosku, który został złożony 6 kwietnia. KE nie przyjęła go z uwagi na nowe ramy. 

Podczas dzisiejszej konferencji komisarz Wojciechowski poinformował, że polski rząd złożył w KE już zmodyfikowany wniosek ws. dopłat do nawozów.

Czy tym razem słowa komisarza będą miały pokrycie i pieniądze należne polskim rolnikom w końcu do nich trafią? Uwierzymy jak zobaczymy. 

źródło: MRIRW
Zdj:MRIRW

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x