środa, 24 lipca, 2024
spot_img

Dofinansowanie programów promocyjnych

spot_img

Do 15 kwietnia 2020 roku składać można wnioski o dofinansowanie programów promocyjnych prostych i takich, w których uczestniczy wiele państw członkowskich Unii Europejskiej. Instytucją koordynującą nabory jest Komisja Europejska.

Kto może złożyć wniosek?

Wnioskodawcami mogą być m.in.: związane z rolnictwem organizacje branżowe i międzybranżowe; organizacje producentów lub zrzeszenia organizacji producentów oraz organy sektora rolno-spożywczego, których celem i przedmiotem działalności jest promocja i informowanie na temat produktów rolnych i którym państwo członkowskie Unii Europejskiej powierzyło świadczenie ściśle  określonych usług użyteczności publicznej w tej dziedzinie.

Programy dla rolnictwa

W zakres dofinansowania wchodzi realizacja:

  • Programów informacyjnych i promocyjnych, których celem jest poszerzenie wiedzy o unijnych systemach jakości;
  • Programów informacyjnych i promocyjnych, których celem jest podkreślenie specyfiki metod unijnej produkcji rolnej, charakterystyki europejskich produktów rolno-spożywczych oraz systemów jakości;
  • Programów informacyjnych i promocyjnych dotyczących jednego z następujących krajów lub większej ich liczby: Chiny (w tym Hongkong i Makau), Japonia, Korea Południowa, Tajwan, region Azji Południowo-Wschodniej lub Azji Południowej;
  • Programów informacyjnych i promocyjnych ukierunkowanych na co najmniej jedno następujące państwo: Kanada, Stany Zjednoczone lub Meksyk;
  • Programów informacyjnych i promocyjnych ukierunkowanych na inne obszary geograficzne
  • Programów informacyjnych i promocyjnych  ukierunkowanych na dowolne państwo trzecie dotyczące wołowiny lub cielęciny.

Składanie wniosków

Termin składania wniosków upływa 15 kwietnia 2020 r., o godzinie 17:00. Wnioski można składać jedynie za pośrednictwem specjalnego portalu, do którego link znaleźć można na stronie internetowej Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Tam też opublikowano wykaz szczegółowych kryteriów i wytyczne dla wnioskodawców.

 

Dzień otwarty w Brukseli

Na stronie KOWR dostępne są również szczegóły dotyczące dnia informacyjnego, który odbędzie się 30 stycznia 2020 r. w Brukseli. Dzień otwarty adresowany jest dla wszystkich potencjalnych beneficjentów  programów, agencji reklamowych i związanych z rolnictwem organów krajowych.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło: KOWR
Foto: Pixabay

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników