środa, 24 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Burzliwy protest rolników w Brukseli: Doszło do konfrontacji z policją 

spot_img

W poniedziałek rolnicy w Brukseli przeprowadzili protest, podczas którego kilkaset traktorów wtargnęło do europejskiej dzielnicy. Doszło do starć z policją, a nawet użycia armatek wodnych. 

Rolnicy starli się z policją w stolicy Belgii

W poniedziałek w Brukseli rolnicy zorganizowali masowy protest, wjeżdżając setkami traktorów do dzielnicy europejskiej. Starcia z policją były nieuniknione, a sytuację skomplikowało wezwanie policyjnych posiłków.

Demonstranci podpalili opony przed policyjnymi blokadami w okolicy Ronda Schumana, gdzie znajdują się siedziby instytucji unijnych. Część traktorów zdołała przedrzeć się przez blokady, nawet omijając jeden ze szlabanów, który nie uwzględniał ścieżki rowerowej i chodnika dla pieszych. To pozwoliło traktorom skierować się w stronę Ronda Schumana, blokując dostęp do tej ważnej części miasta.

Protest eskalował gdy protestujący rolnicy zaczęli rzucać w siły porządkowe petardami. Belgijscy media informują, że w odpowiedzi na agresję, policja zdecydowała się na skierowanie posiłków do obszaru protestu. W związku z zamieszkami, stacja pod Rondem Schumana została zamknięta, a pociągi nie zatrzymywały się na tym obszarze.

Dlaczego rolnicy protestują?

Akcja protestacyjna została zainicjowana przez europejską organizację Via Campesina (ECVC), reprezentującą interesy małych i średnich przedsiębiorstw rolniczych. Jednym z głównych postulatów organizacji jest wycofanie się Unii Europejskiej z umów o wolnym handlu, które zdaniem rolników negatywnie wpływają na ich sytuację.

źródło: INTERIA

Napisz komentarz

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x