niedziela, 28 lutego, 2021

MAZURSKIE AGRO SHOW – to już szósta edycja wystawy

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Przed nami szósta edycja Mazurskiego AGRO SHOW – największej w północno-wschodniej Polsce wystawy rolniczej, organizowanej przez Polską Izbą Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Intencją organizatora od samego początku było wykreowanie nowoczesnego wydarzenia branżowego dla rolników mieszkających i pracujących w tej części kraju. Województwo warmińsko-mazurskie oraz sąsiadujące z nim regiony to nie tylko zielone płuca Polski, ale też teren o ogromnym potencjale rolniczym, słynący z wysokiej jakości produkcji.

Celem organizatora było, by rolnicy z tej części kraju cyklicznie mieli okazję zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami z branży i dzięki temu podnosili jakość i wydajność swoich gospodarstw. Z drugiej strony Mazurskie AGRO SHOW daje możliwość zaprezentowania się regionalnym dystrybutorom reprezentującym wszystkie czołowe krajowe i zagraniczne marki maszyn i urządzeń rolniczych. Pięć dotychczasowych edycji Mazurskiego AGRO SHOW potwierdziło, że istniała ogromna potrzeba wykreowania w tym regionie wielkiego cyklicznego branżowego wydarzenia, które jest nie tylko okazją do zawierania umów biznesowych, ale też platformą wymiany wiedzy i doświadczeń. Świadczy o tym rosnące co roku grono wystawców oraz liczba odwiedzających. Impreza stała się punktem obowiązkowym w kalendarzach producentów i wystawców, a wielu rolników, odlicza od początku roku dni do kolejnej edycji tej wystawy.

            Mazurskie AGRO SHOW w Ostródzie stało się najważniejszym wydarzeniem branżowym w tej części Polski. Co roku wystawę odwiedza ponad 42 tysiące osób. Jest to więc największa i najliczniej odwiedzana przez zwiedzających wystawa rolnicza w Polsce północno–wschodniej. Rekordowa jest też zawsze liczba wystawców. Swą ofertę prezentuje w Ostródzie  ponad 250 firm. To nie tylko producenci maszyn i urządzeń rolniczych, ale także producenci nawozów, pasz, budynków inwentarskich, środków ochrony roślin oraz inne firmy z szeroko pojętej branży rolniczej. Mazurskie AGRO SHOW odbywa się zimą i co roku otwiera sezon wystaw rolniczych. Impreza odbywa się w nowoczesnym obiekcie wystawienniczym Expo Mazury, w Ostródzie na ul. Grunwaldzkiej 55.

Wczesny termin wystawy pozwala, by rolnicy z uwagą zapoznali się z ofertami dealerów maszyn, a ewentualnych zakupów dokonali jeszcze przed rozpoczęciem prac polowych.

Zapraszamy na szóstą edycję Mazurskiego AGRO SHOW już 8-9 lutego 2020 roku.

 

Przygotowania do konkursu Euroskills 2020 trwają

Jeden z trzech laureatów tegorocznego konkursu Młody Mechanik na Medal pojedzie we wrześniu przyszłego roku do Graz w Austrii, by wziąć udział w  międzynarodowym konkursie umiejętności zawodowych Euroskills

            Młody  Mechanik na Medal to organizowany od kilku lat przez Polską Izbą Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych konkurs dla uczniów klas mechanicznych szkół zawodowych i techników, który ma na celu promowanie kształcenia praktycznego w zakresie mechaniki, zachęcenie młodych ludzi do podnoszenia kwalifikacji  i pokazanie im, że mechanik to perspektywiczny, bardzo potrzebny i niezwykle interesujący zawód. Konkurs cieszy się wielkim powodzeniem, nie tylko ze względu na bardzo atrakcyjną nagrodę w postaci finansowanych przez Izbę praktyk zawodowych w wybranym zakładzie produkcyjnym lub serwisowym, ale też na ciekawą formułę i tematykę. W tym roku doszła kolejna atrakcyjna nagroda – udział laureata w konkursie Euroskills.

            EuroSkills to międzynarodowy konkurs odbywające się co dwa lata, którego zadaniem jest promowanie umiejętności zawodowych. Jest odpowiednikiem konkursu WorldSkills, którego ostatnia edycja odbyła się w październiku 2017 roku w Abu Dhabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie). To największe tego typu wydarzenia. Obu towarzyszą prezentacje, pokazy, wystawy, konferencje i seminaria branżowe. Konkursy mają zachęcić młodych ludzi nie tylko do podnoszenia swoich umiejętności zawodowych, ale także promować najnowsze rozwiązania w kształceniu i szkoleniu zawodowym. To świetna okazja do wymiany doświadczeń i nawiązywania kontaktów. W konkursie EuroSkills biorą udział najbardziej utalentowani uczniowie, laureaci olimpiad i innych konkursów branżowych pomiędzy 18 – 25 rokiem życia.

            Polska została w 2017 roku przyjęta do Zgromadzenia Ogólnego WorldSkills Europe, a instytucją, która została nominowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej do roli instytucji koordynującej przygotowanie polskiej kadry do udziału w konkursach EuroSkills i WorldSkills jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji. Na początku 2019 roku Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych podjęła współpracę z Fundacją i wspólnie zdecydowano, by konkurs Młody Mechanik na Medal stał się eliminacjami do udziału w zawodach EuroSkills w 2020 r., w konkurencji serwis i naprawa maszyn ciężkich.

            Zawodnicy już przygotowują się do startu w zawodach. Pod okiem eksperta dr inż. Mirosława Czechlowskiego z Instytutu Inżynierii Biosystemów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przerabiają materiał i trenują do zadań, z którymi mogą zmierzyć się podczas konkursu. Co dwa tygodnie spotykają się w Instytucie Inżynierii Biosystemów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, który udostępnienia pomieszczenia oraz wyposażenie niezbędne do przeprowadzenia szkoleń.

Przed zawodnikami długa droga i sporo pracy do wykonania. Najlepszy z nich zostanie wybrany na przełomie maja i czerwca i to on będzie reprezentował nasz kraj w kategorii serwis i naprawa maszyn ciężkich podczas Euroskills 2020 w Graz.

Źródło: Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych

 

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Pochmurno i rześko [POGODA]

W nocy z soboty na niedzielę w całym kraju chmur ma przybywać, do wystąpienia o poranku całkowitego zachmurzenia na północy i w centrum kraju....

33 nowe odmiany zbóż w Krajowym Rejestrze

W Krajowym rejestrze przybywa odmian. W dniu 24 lutego 2021 roku odbyło się posiedzenie Komisji ds. rejestracji odmian roślin zbożowych. Ze względu na pandemię, posiedzenie odbyło...

Hodowcy norek pod drzwiami Ministra!

Niezaszczepieni lekarze pobierający próbki na obecność koronawirusa, brak jakichkolwiek rozmów z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorzem Pudą i widmo masowej likwidacji polskich hodowli...

Śledź nas

21,206FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,300SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły